AUDI: WIECHA NA NOWEJ SIEDZIBIE MOTOSPORTU W NEUBURGU

Audi Sport kuenftig in Neuburg

Czternaście miesięcy po położeniu kamienia węgielnego, stoi już w stanie surowym budynek Specjalistycznego Centrum Sportów Motorowych Audi. W Neuburgu nad Dunajem, około 20 kilometrów na zachód od Ingolstadt, zawieszono właśnie wiechę na nowej siedzibie Audi Sport.

Centrum powstaje jako integralna część globalnej strategii inwestycyjnej marki. Pod jednym dachem zostaną zgromadzone centralne działy odpowiadające za sporty motorowe. Tu będą teraz zapadać decyzje dotyczące organizacji i koordynacji startów Audi w wyścigach na całym świecie.


Zobacz także:
SPORT


Warto przypomnieć, że Audi średnio w ciągu jednego sezonu bierze udział w 20 wyścigach rozgrywanych w 12 krajach. Od lata 2014, prawie 300 pracowników będzie prowadzić w Neuburgu prace rozwojowe, konstrukcyjne i produkcyjne wszystkich samochodów wyścigowych marki Audi. Nowe pojazdy będą na miejscu testowane. Produkcja stosowanych w nich silników pozostanie jednak nadal w Neckarsulm.

Budowany kompleks znajduje się w zachodniej części terenu centrum doświadczalnego Audi Driving Experience Center. Będzie się składał z czterech części: warsztatu, budynku testowego, hali magazynowo- logistycznej oraz reprezentacyjnego budynku głównego z biurem rozwojowym, który wzniesie się na wysokość 13 metrów nad północnym wejściem głównym. Wielofunkcyjne budynki zaprojektowano tak, by drogi komunikacyjne były jak najkrótsze.

Audi Sport kuenftig in Neuburg

Biura inżynierów znajdują się w pobliżu warsztatów mechaników, na tym samym piętrze. Z niektórych, znajdują się na parterze, warsztatów można bezpośrednio dostać się na tor testowy. Hale magazynowe i logistyczne pozwalają na garażowanie samochodów wyścigowych i magazynowanie części zamiennych. Wszystkie części kompleksu połączono ze sobą wewnętrznymi przejściami. Do wzniesienia stalowo- betonowego szkieletu budynków zużyto 15 tys. metrów sześciennych betonu i 1800 ton żelazobetonu.

Ponadto, w Specjalistycznym Centrum Sportów Motorowych swoją siedzibę znajdzie też dział Audi Sport customer racing. Od marca 2015 cała jego praca, zarówno udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), jak i wyścig 24h Le Mans, czy wyścigi serii DTM, będzie koordynowana z Neuburga.

Już od maja 2014 roku, centrum doświadczalne Audi Driving Experience Center w Neuburgu będzie prowadzić treningi jazdy i bezpieczeństwa. Dla jego potrzeb, w Neuburgu zamontowano m. in. matę poślizgową o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych, tor manewrowy o długości 2,2 km oraz tor do jazdy off-road. Szczególną atrakcję stanowić będzie wzniesienie podjazdowe o wysokości ośmiu metrów. Ponadto, centralne biuro obsługi klienta z własnym lokalem gastronomicznym stworzy możliwości organizowania tu imprez.

Audi Sport kuenftig in Neuburg: