AUDI: WIZJA MOBILNOŚCI JUTRA W MUSEUM MOBILE

Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej „Audi future lab: mobilność“, od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 roku, można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników przyszłości, energii przyszłości i metropolii przyszłości.

Eksponaty, to pomysły na zespoły napędowe i paliwa oraz propozycje rozwiązań dotyczących mobilności w światowych metropoliach.

Technologie napędu, które rozwija Audi, są elementem działu tematycznego „silniki przyszłości Audi”. Obok jednostek TDI i TFSI, które już niedługo staną się najważniejszymi filarami marki, centralnym punktem ekspozycji jest koncepcja napędu elektrycznego, określana mianem Audi e-tron. Jest to projekt, w którym producent koncentruje się przede wszystkim na wprowadzeniu technologii hybrydowej plug-in.

W obszarze zrównoważonej mobilności, Audi skupia się głównie na rozwijaniu nowych nośników energii, które prezentowane są w dziale tematycznym „energia przyszłości Audi”. Wspólnie z wyspecjalizowanymi partnerami, firma tworzy projekt „Audi e-gas“. Równocześnie, kończy prace nad wprowadzeniem na rynek nowych paliw napędowych Audi e-etanol i Audi e-diesel, które produkuje się na bazie biologicznej i są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

W dziale tematycznym „metropolie przyszłości” można z kolei zobaczyć, z jak dużą uwagą Audi obserwuje główne trendy społeczne i jakie wysnuwa z nich wnioski. Na ich bazie, koncern rozwija takie inicjatywy jak Audi Design czy Audi Urban. W ramach tych projektów, na całym świecie pracuje sieć ekspertów, kreujących nowe idee mobilności w metropoliach całego świata.

Audi museum mobile zadbało o to, by we wszystkich trzech działach tematycznych znalazły się atrakcyjne eksponaty. Wśród nich można podziwiać pojazdy wyznaczające trendy na przyszłość – naszpikowane technologią testowe Audi R8 e-tron, wystawione do startu w wyścigu Le Mans Audi R18 e-tron quattro oraz nowe Audi A3 Sportback TCNG napędzane e-gazem Audi. Pojazdy studyjne Audi urban concept Spyder i Audi e-Bike Wörthersee wskazują natomiast już dziś, jak młodzieńcza, inteligentna mobilność będzie wyglądać w dalszej przyszłości.