W gronie najlepszych załóg cross-country na świecie przyjdzie Pawłowi Molgo i Januszowi Jandrowiczowi (NAC Rally Team) rywalizować w zawodach Baja Poland, które już w najbliższy weekend (28-30.08) odbędą się w Szczecinie.
Aktualni Mistrzowie Polski porównają swe siły między innymi ze słynnym Katarczykiem Nasserem Al-Attiyahem, dwukrotnym zwycięzcą rajdu Dakar.
Zobacz także:
Wyniki rajdu Baja Poland są zaliczane nie tylko do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, ale również Pucharu Świata FIA, co sprawia, że listy startowe polskiej rundy aż lśnią od nazwisk gwiazd światowego cross-country.
Obok Al-Attiyaha udział w zawodach wezmą m.in. Rosjanin Vladimir Vasilyev (obrońca Pucharu Świata FIA z sezonu 2014), znakomici Holendrzy Bernhard Ten Brinke i Erik Van Loon, Litwin Bendiktas Vanagas, a także nasi dakarowi reprezentanci: Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Marek Dąbrowski, Kuba Przygoński i Martin Kaczmarski.
– Obsada tegorocznej Baja Poland jest imponująca!. W zawodach wystąpi aż 14 rajdówek MINI i Toyota, czyli aktualnie najszybszych aut terenowych na świecie. W tej sytuacji powtórzenie naszego wyniku sprzed roku (5. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. w RMPST) będzie ogromnym sukcesem. Będę bardzo zadowolony, jeśli uda nam się uplasować w czołowej dziesiątce – mówi Paweł Molgo, który pochwalić się może tytułem Mistrza Polski w rajdach terenowych oraz zwycięstwem w prestiżowym maratonie Africa Race 2015 w grupie aut seryjnych.
Zespół NAC Rally Team w Szczecinie wystartuje w swoim “szczęśliwym” składzie, który w styczniu 2015 zdał egzamin na piątkę, przywożąc z senegalskiego Dakaru statuetkę za zwycięstwo w grupie T2 maratonu Africa Race 2015. Obok Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza, którzy zajmą miejsce w kabinie Toyoty Hilux Overdrive, na starcie staną Piotr Domownik, Ernest Górecki i Michał Ungurian, którzy poprowadzą ciężarowego Unimoga.
– W naszym zespole panuje pozytywna, przyjacielska atmosfera, która pomaga w “odstresowaniu” rajdowej rywalizacji. Nie czuję się jednak zdeprymowany wielkimi nazwiskami zawodników, którzy wystąpią w Baja Poland. Znam swoje miejsce w szeregu. Jesteśmy amatorami, na co dzień rywalizującymi w RMPST, którzy tym razem zmierzą się z prawdziwymi zawodowcami. Nawet moja Toyota, która jest przecież bardzo dobrym autem, jest jednak wolniejsza od najnowszych ewolucji Hiluxów i MINI. Będziemy starali się nawiązać walkę z najlepszymi, wykorzystać nasze atuty, jakimi są umiejętności jazdy w trudnym terenie i znajomość specyfiki poligonu w Drawsku Pomorskim, ale przede wszystkim zamierzamy mieć frajdę z udziału w tak prestiżowych zawodach – komentuje Molgo.
Zdaniem lidera NAC Rally Team trasy rajdu będą sprzyjały szybkiej jeździe, co od zawodników wymagać będzie ogromnej precyzji i znakomitej techniki. Próby szarżowania mogą jednak przedwcześnie zakończyć ich udział w rajdzie.
– My planujemy jechać “swoje”. Co najwyżej oglądać się będziemy na rywali, z którymi walczymy o zwycięstwo w RMPST. Będę starał się pokonać jak najszybciej prolog, by do najdłuższych etapów startować z wysokiej pozycji. Używać będziemy opon G1, na których czuję się najpewniej. Nie będziemy się oszczędzać, ale nie zamierzamy również doprowadzić do destrukcji auta. Niedawno zaliczyliśmy 150 kilometrów jazd testowych, na których moja Toyota sprawowała się bez zarzutu, co dowodzi, że awaria, która spotkała nas w rajdzie Polskie Safari, była zwykłym “wypadkiem przy pracy”. Liczę na to, że będziemy walczyć w czołówce i nie zawiedziemy naszych kibiców. Koncentrujemy się na walce w RMPST, ale myślami jesteśmy już w Afryce, gdzie w listopadzie wystartujemy w Historycznym Rajdzie Safari. Dlatego do Szczecina zabieramy również naszego Mercedesa 450 SLC, którego przy okazji zamierzamy przetestować – mówi Paweł Molgo.
Fot.: Mariusz Bodnar







![MG: RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ MODELU MGS9 PLUG-IN HYBRID MG uruchamia przedsprzedaż modelu MGS9 Plug-In Hybrid, wprowadzając do oferty pierwszy 7-osobowy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/MGS9-Plug-In-Hybrid-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: ŚWIATOWA PREMIERA ID.3 NEO Z NOWYM WNĘTRZEM I TECHNOLOGIAMI Volkswagen prezentuje następcę modelu Volkswagen ID.3 pod nową nazwą ID.3 Neo. Kompaktowy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Volkswagen-ID.3-Neo-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: ALPINE A390 Z POLSKĄ PREMIERĄ Alpine zaprezentuje model A390 podczas Poznań Motor Show 2026. Premiera odbędzie się […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Poznan-2026-Alpine-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: LEAPMOTOR B05 DEBIUTUJE W POLSCE Leapmotor zaprezentuje pełną gamę modelową podczas Poznań Motor Show 2026. Najważniejszą nowością […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Poznan-2026-Leapmotor-B05-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![APEXWERK RACING: MOCNE OTWARCIE SEZONU NA TORZE POZNAŃ I STAŁA OBECNOŚĆ ZESPOŁU Oficjalne otwarcie sezonu na Torze Poznań przyciągnęło rekordową frekwencję i stało się […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/ApexWerk-Racing-Tor-Poznan-65x65.jpg)
![FORMUŁA E: OPEL ROZPOCZNIE RYWALIZACJĘ OD SEZONU 2026/27 JAKO ZESPÓŁ FABRYCZNY Opel potwierdził swoje wejście do ABB FIA Formula E World Championship jako […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Formula-E-Opel-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: 50 LAT 2CV SPOT – PIERWSZEJ LIMITOWANEJ SERII MARKI Citroen świętuje 50-lecie modelu 2CV Spot, pierwszej edycji limitowanej w historii marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Citroen-2-CV-Spot-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: ISUZU ZAPREZENTOWAŁO ELEKTRYCZNĄ WERSJĘ MODELU D-MAX EV Isuzu prezentuje model D-Max EV, pierwszy w pełni elektryczny pick-up zachowujący pełne […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Isuzu-D-Max-EV_03-65x65.jpg)
![CV SHOW 2026: RENAULT ZAPREZENTUJE PEŁNĄ GAMĘ ELEKTRYCZNYCH VANÓW Renault zaprezentuje pełną gamę zelektryfikowanych pojazdów dostawczych podczas CV Show 2026. Centralnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/CV-Show-2026-Renault-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![CHERY: SUPER HYBRID Z ZASIĘGIEM DO 1600 KM I REALNYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI Technologia Chery Super Hybrid (CSH) ma odpowiadać na rosnące znaczenie kosztów eksploatacji […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Chery-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![KIA: EV2 Z CISZĄ W KABINIE NA NOWYM POZIOMIE Kia zaprezentowała szczegóły prac nad komfortem akustycznym nowego elektrycznego SUV-a segmentu B […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Kia-EV2-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
