BANGKOK 2013: MITSUBISHI CONCEPT G4 COMPACT SEDAN

Image converted using ifftoany

Podczas trwającego od 25 marca do 7 kwietnia, 34. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku zaprezentowany zostanie koncepcyjny model Mitsubishi Concept G4 (Global 4-door sedan).

Będzie to światowa premiera modelu, który zwiastuje nadejście kompaktowego auta nowej generacji. Pojazd zostanie wystawiony na stoisku firmy Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh), wyłącznego producenta i dystrybutora produktów Mitsubishi Motors Corporation (MMC) w Tajlandii.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


W gamie koncepcyjnych modeli wystawionych na stoisku firmy MMTh, na czele z Mitsubishi Concept G4, znajdzie się Mitsubishi Concept GR-HEV (SUV – Grand Runner), sportowy samochód użytkowy typu FR (Front engine Rear wheel drive – silnik z przodu, napęd na tylne koła), zasilany hybrydowym układem napędowym obejmującym silnik wysokoprężny. Wśród prezentowanych w Bangkoku samochodów wytwarzanych w Tajlandii nie zabraknie również kompaktowego globalnego pojazdu Mirage (Space Star w Europie), który jest hitem sprzedaży w tym kraju.

Mitsubishi Concept G4

Mitsubishi Concept G4 to koncepcyjny model zapowiadający nadejście nowego, kompaktowego sedana, który będzie sprzedawany przez firmę MMC na rynkach całego świata. Projekt przedniej części pojazdu i osłony chłodnicy, reflektorów oraz tylnych lamp zespolonych samochodu wykorzystuje motyw układanki perfekcyjnie oszlifowanych diamentów. W rezultacie tych zabiegów stylistycznych powstał efektowny pojazd o drapieżnym wyglądzie, który na długo zapada w pamięć.

Mitsubishi Concept G4 wyróżnia się elementami stylizacyjnymi sedana następnej generacji:
• krótka przednia część nadwozia, która zapewnia doskonałą widoczność do przodu oraz zwinność przy manewrowaniu;
• płynne proporcje bocznej części nadwozia, które nadają mu opływowy kształt i pozwalają stworzyć jedną z najbardziej przestronnych kabin pasażerskich w klasie;
• dynamiczna linia boczna, która wznosi się w kierunku tylnej części nadwozia.

Auto jest jednym z najbardziej oszczędnych pojazdów w klasie. Źródłem napędu tego pojazdu jest lekki i kompaktowy silnik 1,2 l MIVEC, współpracujący z przekładnią CVT z układem kinematycznych kół zębatych. Konstrukcja nadwozia typu RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) to rozwiązanie najlżejsze w klasie ze względu na zastosowanie stali o wysokiej odporności na rozciąganie.

Mitsubishi Concept G4 dostarcza kierowcy niezapomnianych wrażeń z jazdy dzięki swojej dynamice, zwinności i komfortowemu prowadzeniu, wynikającym z niskiej wagi pojazdu oraz dobrej stabilności. Pasażerowie doświadczą z kolei wysokiego komfortu podróżowania za sprawą wyżej umieszczonych siedzisk, dużych otworów drzwiowych, które ułatwiają zajmowanie miejsca w kabinie, oraz dużej ilości miejsca na nogi dla osób siedzących z tyłu.

Targi motoryzacyjne w Bangkoku są ważnym wydarzeniem na azjatyckim rynku.