BASF: LAKIERY DO MERCEDESA SPRINTERA W ROSJI

Graphentinten für Elektronikanwendungen / Graphene inks for electronics applications

Firmy Mercedes-Benz Vans i BASF łączą siły na wschodzącym rynku rosyjskim. BASF jest dostawcą wszystkich rodzajów lakierów dla niedawno uruchomionej produkcji modelu dostawczego Sprinter Classic.

Mercedes-Benz Vans produkuje ten samochód na rynek rosyjski we współpracy z lokalnym partnerem GAZ w fabryce samochodów Gorky w Niżnym Nowogrodzie, położonym ok. 400 km na wschód od Moskwy. Do powłoki zewnętrznej producent wykorzystuje w 100 proc. produkty firmy BASF – w zakresie powłoki elektroforetycznej, podkładów, lakierów nawierzchniowych, a także bezbarwnych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że koncern Daimler AG zdecydował się na współpracę z nami. Umowa na dostawę lakierów jest kolejnym etapem w naszym partnerstwie, które od wielu lat łączyło nasze firmy zarówno w segmencie samochodów osobowych, jak i dostawczych. Pokazuje to jak dużym zaufaniem Daimler obdarza nasze produkty i usługi. Dzięki tej umowie wzmacniamy pozycję rynkową całej Grupy BASF na rozwijającym się rynku rosyjskim – powiedział Carsten Vietze, Account Manager BASF w dziale Coatings dla Daimler Van & Truck & Bus Europe.

Humidity cabinet in Physical Test Lab / Klimaprüfstand des physikalischen Testlabors

System powłokowy dla modelu Sprinter Classic wyróżnia się wysokim poziomem odporności – ta cecha jest szczególnie ważna dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz. W ramach nowej linii lakierniczej, poza powłoką elektroforetyczną, podkładami, lakierami nawierzchniowymi i bezbarwnymi, firma BASF dostarczać będzie trzy pełne kolory i trzy metaliczne.

BASF jest długoletnim partnerem Daimlera w segmencie samochodów osobowych i dostawczych we wszystkich regionach. Oprócz pełnej oferty produktów, począwszy od powłoki elektroforetycznej do lakieru bezbarwnego, firma oferuje szeroki wachlarz usług. W 2012 r. współpraca z BASF w segmencie samochodów ciężarowych i autobusów została uhonorowana nagrodą Daimler Supplier.

Sprinter Classic to pierwszy pojazd wyprodukowany we współpracy firm Mercedes-Benz Vans i Gaz. Model Sprinterw 1995 roku zastąpił Mercedesa-Benz T1 i od tego czasu użytkowany jest na drogach na całym świecie.

Mercedes Benz Sprinter