BAUMA 2013: GOODYEAR – ŚWIATOWA PREMIERA OPONY

Goodyear RT-5D

Goodyear wprowadza nową oponę do ciężkich ładowarek. Nowy model RT-5D zostanie przedstawiony na targach pojazdów i sprzętu budowlanego Bauma 2013, które odbędą się w Monachium od 15 do 21 kwietnia br.

Oprócz opony do ładowarek, Goodyear zaprezentuje także nową oponę portową.

Opona do ładowarek kołowych Goodyear RT-5D w porównaniu z poprzednim modelem oferuje o 25 proc. większą nośność, wyższy komfort jazdy i lepszą trakcję.


Zobacz także:
OPONY
ROZMAITOŚCI


Nowy produkt Goodyeara w asortymencie opon OTR to opona trakcyjna poziomu 250 (L5), przeznaczona do użytku w bardzo trudnych warunkach – np. w kamieniołomach, skomplikowanych rozwiązaniach przemysłowych oraz recyklingu, a także w kopalniach głębinowych i odkrywkowych.

W oponie Goodyear RT-5D zastosowano Hi-Stability Carcass Technology – technologię wzmacniającą boki opony, karkas i przewinięcia warstw. Przekłada się to na wyższą produktywność, lepszą ochronę ścian bocznych w trudnych warunkach oraz minimalizację odkształceń. Zwiększenie nośności o 25 proc. oznacza wyższą produktywność opony, a tym samym wzrost opłacalności jej stosowania.

Innowacyjna, zaprojektowana przy użyciu modelowania komputerowego rzeźba bieżnika zapewnia wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami i wstrząsami oraz wysokie parametry trakcyjne i długą żywotność, szczególnie w trudnych warunkach – np. w kamieniołomach. Szeroki, solidny bieżnik niekierunkowy umożliwia ponadto transport ciężkich ładunków, jak np. bloki. Wibracje na twardych nawierzchniach zmniejszono o 30 proc. w porównaniu z modelem RT-5C, co przekłada się na wyższy komfort prowadzenia1.

Nowa opona RT-5D do ładowarek kołowych zastępuje model RT-5C, który przez wiele lat cieszył się dużą popularnością u operatorów. Opony RT-5D w rozmiarze 29.5R25 zostały już wprowadzone jako pierwsze wyposażenie do ładowarek kołowych Volvo L220G i L250G.

Rozmiary i nośność opon Goodyear RT-5D

Maksymalna nośność opony RT-5D w rozmiarze 29.5R25 to 22,4 tony na oponę przy prędkości 10 km/h i przy ciśnieniu 6,5 bara. Obecnie dostępny jest rozmiar 29.5R25, a kolejne obejmą pełen zakres rozmiarów stosowanych w ładowarkach kołowych średniej wielkości. Rozmiary 20.5R25, 23.5R25, 26.5R25 i 875/65R33 będą dostępne wkrótce.

RT-5D to nie jedyna opona Goodyeara debiutująca na targach BAUMA. Swoją premierę będzie miała również nowa opona portowa EV4C.