BAUMA 2013: NOWE VOLVO FMX JUŻ POKAZANE

V 1_BAUMA_2

Na odbywającej się w Monachium wystawie Bauma Bauma 2013, miała miejsce premiera Volvo FMX. Wprowadzając na rynek nowy pojazd ciężarowy, Volvo Trucks dokonuje przełomu w segmencie transportu budowlanego.

Nowy model FMX to specjalistyczny samochód ciężarowy dla wymagających zastosowań w transporcie budowlanym. Pojazd zawiera w sobie cały szereg udoskonaleń, w tym m.in. całkowicie przeprojektowane wnętrze kabiny, nowe zawieszenie pneumatyczne, zwiększony prześwit i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo – pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie, opracowane w celu polepszenia zdolności manewrowych.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


W rezultacie, nowe Volvo FMX stanowi krok naprzód we wszystkich najważniejszych dla tego segmentu obszarach.

– Udoskonaliliśmy wszystkie elementy samochodu ciężarowego – duże i małe – istotne w kontekście wytrzymałości i właściwości jezdnych – wyjaśnił Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks, podczas ceremonii odsłonięcia FMX

V 2_BAUMA_1

Z myślą o gościach odwiedzających wystawę Bauma 2013, których przewidywaną liczbę szacuje się na 570 000, na ekspozycji umieszczono siedem nowych Volvo FMX. Wprowadzenie nowego modelu na rynek ma na celu wzmocnienie pozycji Volvo Trucks w segmencie ciężkiego transportu budowlanego, zdobytej w 2010 r., kiedy to na ówczesnej wystawie Bauma pokazano pierwszą generację FMX.Zobacz w originale: youtube.com.