BMW: GRAD NAGRÓD ZA DESIGN, JAKOŚĆ, KOMFORT

BMW_5_Limousine_530d

Grad nagród przyznano w ostatnich dniach merce BMW. ADAC wręczył trzy nagrody „Gelber Engel”, pięć statuetek otrzymało BMW Group Design za stylistykę.

Nagroda „Gelber Engel” („Żółty anioł”, popularne określenie niemieckiej pomocy drogowej ADAC) wręczona została w tym roku po raz 10. Jest to wyróżnienie przyznawane przez liczący 18,9 mln członków Niemiecki Automobilklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobilclub). Należy do najważniejszych nagród w sektorze motoryzacyjnym.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nagrody przyznano:
– w kategorii „Najmocniejsza marka”, gdzie BMW wyraźnie pokonało Audi i Mercedesa;
– „Żółtego anioła” za wyróżniającą się, świetną jakość modelu BMW X1;
– BMW 520d zostało zwycięzcą w kategorii „Najlepsza limuzyna turystyczna”.

Warto przypomnieć, że w ubiegłej edycji konkursu BMW 520d EfficientDynamic Edition BluePerformance nagrodzono w kategorii „Samochód przyszłości”.

W tym roku po raz pierwszy nagrody przyznawano w 9 kategoriach, których nazwy się nieco zmieniły. Są to „Marka”, „Jakość”, „Turystyczna limuzyna”, „Samochód rodzinny”, „Samochód miejski”, „Samochód ekologiczny”, „Ulubione auto Niemców”, „Innowacja i środowisko” oraz „Osobowość”.

BM 2_19968

Trzecie miejsce w klasie w kategorii “jakość” zajęło BMW X3.

Najlepsza limuzyna turystyczna – BMW 520d jest wyposażona w wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l i mocy 184 KM. Średnio zużywa 4,5 l oleju napędowego na 100 km, emitując tym samym średnio zaledwie 119 g CO2/km. Auto z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów rozpędza się do 100 km/h w czasie 7,9 sek. i maksymalnie do 231 km/h.

GOOD DESIGN 2013

BMW Group Design uhonorowany został aż pięcioma nagrodami nagrodami Good Design 2013. Wyróżnione zostały BMW serii 3 Gran Turismo, MINI Paceman, BMW R 1200 GS, BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe, a także film „The BMW Concept Ninety Story”.

Nagroda Good Design 2013 jest najstarszą nagrodą za stylistykę na świecie. Ustanowiona została w roku 1950 przez architektów Eero Saarinena, Raya i Charlesa Eamesów oraz kuratora MoMa Edgara Kaufmanna Jr. w Chicago. Przyznają ją Chicago Athenaeum, Muzeum Architektury i Designu oraz Europejskie Centrum Architektury, Sztuki Designu i Studiów Urbanistycznych. Międzynarodowe jury już od ponad 60 lat wyróżnia designerów i producentów za wyjątkowo innowacyjne, wizjonerskie produkty, koncepcje i idee.

Za rok 2013 Chicago Athenaeum otrzymało kilka tysięcy zgłoszeń od wiodących przedsiębiorstw z 48 krajów świata. Łącznie jury wyróżniło przeszło 700 wyjątkowych produktów w najróżniejszych kategoriach, które przekonały do siebie formą, funkcją i estetyką.

BM 3_14841

MINI Paceman to pierwsze sportowo- rekreacyjne coupe SAV w segmencie premium w klasie samochodów małych i kompaktowych.

BMW serii 3 Gran Turismo zapewnia wysoki komfort podróżowania, łączy w sobie sportowe geny, klasę limuzyny i funkcjonalność kombi.

BMW R 1200 GS to nowe wcielenie motocyklowej ikony.

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe to wynik pierwszej współpracy dwóch spośród najbardziej utytułowanych przedsiębiorstw na świecie.

Nagrodzony film „The BMW Concept Ninety Story” pokazuje historię tworzenia prototypu tak właśnie nazwanego motocykla, który powstał z okazji 90-lecia BMW Motorrad we współpracy z renomowaną manufakturą motocykli typu custom – „Roland Sands Design”. Wykonana ręcznie karoseria nawiązuje do samej esencji motocykla: jedności człowieka i maszyny.

BMW Group Design otrzymywał już w poprzednich latach wielokrotnie wyróżnienia za design. Wśród triumfatorów z lat ubiegłych znalazły się m.in. BMW serii 6 Gran Coupe, BMW serii 3 limuzyna, BMW serii 6 Coupe, MINI Roadster, system BMW Travel & Comfort, a także BMW M5.

BM 4_23618