BMW: INDYVIDUAL CZYLI DLA KAŻDEGO COŚ WŁASNEGO

BM 1_36735

Każdy klient BMW jest jedyny w swoim rodzaju. Posiada zestaw charakterystycznych cech, które tworzą jego wyjątkową osobowość. BMW Individual jest ekskluzywnym sposobem na wyrażenie tej wyjątkowości.

Klienci mogą wybierać kolory, materiały i tworzywa z palety znacznie obfitszej niż standardowa, by nadać swojemu BMW osobisty styl. Oferta Individual obejmuje wyłącznie produkty najnowocześniejsze technicznie i najlepsze jakościowo.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


To, co na początku lat 90. rozpoczęło się od stworzenia unikatowych samochodów dla Karla Lagerfelda, Jose Carrerasa i królewskich dworów całego świata, stało się już synonimem dla absolutnie wyjątkowej jakości, zdolności spełnienia najwyższych wymagań i dostosowania się do oczekiwań użytkownika. Właśnie to oznacza już od 20 lat „BMW Individual”.

Paleta handlowa BMW Individual jest podzielona na dwa rodzaje ofert: BMW Individual Collection i BMW Individual Manufaktur. Pierwsza z nich obejmuje elementy wyposażenia i wystroju doskonale dopasowane do różnych modeli, w tym ekskluzywne lakiery, najwyższej jakości tapicerki skórzane i materiały wykończeniowe.

BM 2_90136731

Ponadto klienci mogą wybierać spośród zaprojektowanych specjalnie dla marki, skórzanych kierownic, felg, podsufitek wykonanych z Alcantary oraz rozwiązań technicznych, jak chłodziarka czy dodatkowe lampki do czytania.

BMW Individual Manufaktur całkowite dostosowanie się do wymagań klienta. Tu wciela się w życie zamówienia od klientów, które wykraczają daleko poza BMW Individual Collection. Czy mówimy o wyrafinowanym wzorze lub odcieniu lakieru, o niekonwencjonalnych materiałach wykończeniowych czy o innych wymogach, opierając się na swych doświadczeniach i najwyższej biegłości rzemieślniczej, Manufaktur zrealizuje każdy pomysł na indywidualizację – oczywiście, o ile nie koliduje on z wymogami bezpieczeństwa, charakterem marki BMW lub przepisami prawa. Manufaktura projektuje też i wykonuje edycje specjalne, samochody pokazowe i przeznaczone tylko dla jednego rynku specjalne serie aut.

Obecnie produkcja samochodów powstających w ramach programu indywidualizacji sięga 20 000 rocznie – a każdy reprezentuje najwyższe standardy jakościowe, najlepsze rzemiosło i najwyższe kompetencje stylistyczne BMW Individual.

BM 3_90136733

BMW Individual Collection

Początkowo paleta BMW Individual Collection składała się z ekskluzywnych opcji lakierniczych, wyjątkowych gatunków skór oraz specjalnych wersji wykończenia wnętrza, które były dostępne do modeli wszystkich serii na drodze akcesoryjnego doposażania każdego BMW. Jednakże z czasem oferta znacznie się rozrosła. Dziś klient, chcąc spersonalizować, zindywidualizować swój samochód, może wybierać spośród opcji przeznaczonych dla modeli konkretnych serii. Czy mówimy o serii 3 sedan, serii 5 Touring czy M6 Gran Coupe, każda linia wyposażenia oferowana przez BMW Individual Collection jest dopasowana do charakteru konkretnego typu i modelu auta.

Tak zwane kompozycje proponują gotowe zestawienia drobnoziarnistej, delikatnej skóry BMW Individual Merino, podsufitek BMW Individual, inkrustacji BMW Individual oraz kierownic BMW Individual, a także progów i nakładek progowych BMW Individual – połączonych razem w harmonijne pakiety. Aby stworzyć sobie wstępny pogląd na ofertę, klienci nie muszą nawet odwiedzać dealera – mogą się zorientować w możliwościach dzięki aplikacji na iPada.

BM 4_90136230

Wyjątkowym nawet jak na paletę BMW Individual jest najnowszy lakier: Pure Metal Silver. Ekstremalnie maleńkie płatki pigmentu aluminiowego generują kontrast światłocienia na „brylantowej” powłoce, co łącznie daje efekt przypominający płynny metal.

Rzadkie, cenne rodzaje drewna, skórzane aplikacje czy wyrafinowane lakiery powierzchniowe – wykończenia kabiny BMW Individual tworzą we wnętrzu auta ekskluzywną atmosferę. Ekskluzywną alternatywą wobec szlachetnych gatunków drewna jest wykończenie kabiny w stylu Piano Finish Black (lakierem fortepianowym). Jest to pochodną cierpliwego i starannego nakładania wielu warstw lakieru – zwykle efekt taki uzyskują tylko najlepsi wytwórcy fortepianów. Inne możliwości obejmują poza szlachetnym drewnem także obszycia skórzane z zastosowaniem skór gładkich lub plecionych, co tworzy najwyższej jakości atmosferę kontrastów spokojna elegancja-sport. Wyrafinowanym elementem podnoszącym klasę kabiny jest drewniany pierścień wkomponowany w obicie kierownicy. Dopełnieniem oferty BMW Individual są ekskluzywne aluminiowe felgi i wyjątkowe wykończenie progów samochodu.

BM 5_90136734

BMW Individual Manufaktur

BMW Individual Manufaktur to nie tyle miejsce, co wyraz podejścia, manifestacyjnego tworzenia wyjątkowych rozwiązań. W procesie tworzenia własnego zindywidualizowanego BMW wspiera ich zespół specjalistów. W efekcie powstają absolutnie jednostkowe produkty wyrażające indywidualny charakter klienta w wyjątkowy sposób. Może on np. wymyślić własny odcień albo poprosić o ręcznie wykonany wzór. Wykonywano już dziwniejsze rzeczy niż dwubarwne nadwozia.

Klienci chętnie personalizują swe auta np. przez aplikację swoich inicjałów czy logotypów na progach, na desce rozdzielczej, zagłówkach czy osłonach przeciwsłonecznych. W kabinie zastosowane mogą być także materiały dostarczone osobiście przez zamawiającego – jak drewno z jego własnego drzewa czy skóra łososia do wykończenia tapicerki. Samochód staje się płótnem, na którym klient tworzy własne dzieło sztuki.

W regularnych odstępach czasu BMW Individual Manufaktur tworzy skierowane na konkretne rynki specjalne serie samochodów. Charakteryzują się one cechami preferowanymi w danym regionie lub wyposażone są w konkretne opcje. Ponadto we współpracy partnerskiej z innymi przedsiębiorstwami tworzone są unikatowe samochody lub limitowane serie. Projekty takie, jak np. auta powstałe w kooperacji ze słynnym producentem zegarków Girard Perregaux czy wytwórcą fortepianów Steinway&Sons alb srebrnej biżuterii ROBE&BERKING, to dowody najwyższych kompetencji i umiejętności…

BM 6_90136736