BMW: JESIENNE NOWOŚCI W GAMIE MARKI

B 1_133273

Jesienią 2013 roku w gamie modeli BMW pojawią się nowe jednostki napędowe. W listopadzie nowe BMW serii 4 Coupe otrzyma trzy silniki, z których najmocniejszy trafi pod maskę BMW 435d Coupe.

Sześciocylindrowa rzędowa jednostka napędowa o mocy 230 kW/313 KM współpracuje standardowo z inteligentnym układem napędu wszystkich kół BMW xDrive, oferowanym opcjonalnie w BMW 420i Coupe i BMW 420d Coupe. Tej jesieni w gamie BMW serii 3 pojawi się również topowy wariant z napędem na wszystkie koła w postaci modelu BMW 335d xDrive Touring.


Zobacz także:
PREMIERY


W przypadku nowego BMW X5 dostępne będą trzy nowe silniki, które uzupełnią ofertę w grudniu 2013 roku, a wśród nich znajdzie się najbardziej oszczędna odmiana luksusowego SAVa. BMW X5 sDrive25d zostało wyposażone w czterocylindrowy silnik Diesla i napęd na tylne koła, dzięki czemu udało się uzyskać średnie zużycie paliwa w cyklu UE na poziomie zaledwie 5,6 – 5,7 l/100 km, w zależności od wybranego rozmiaru opon.

Wśród nowych, atrakcyjnych elementów wyposażeniowych oferowanych w modelach BMW znalazły się najnowsze układy z zakresu BMW ConnectedDrive. Wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu zapewniają nowe systemy, jak na przykład Traffic Jam Assistant oraz w pełni automatyczny asystent parkowania BMW Parking Assistant, które pojawią się w gamie BMW serii 5 w listopadzie tego roku, a w nowym BMW X5 w grudniu.

B 2_124813

BMW serii 4 Coupe

Nowe Coupe oferuje klientom pełną gamę sportowych i wydajnych jednostek napędowych. W ofercie dostępne będą trzy silniki benzynowe i trzy diesle. Obecnie podstawowym modelem jest BMW 420i Coupe wyposażone w czterocylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o mocy 135 kW/184 KM, współpracujący standardowo z sześciobiegową przekładnią manualną. W opcji oferowana jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna. Dwie kolejne jednostki wysokoprężne mają sześć cylindrów ustawionych rzędowo i zawierają technologię BMW TwinPower Turbo. Motor pracujący pod maską BMW 430d Coupe produkuje 190 kW/258 KM i przesyła moc do tylnych kół za pośrednictwem standardowej skrzyni automatycznej o ośmiu przełożeniach.

Silnik o mocy 230 kW/313 KM zainstalowany w BMW 435d Coupe również współpracuje z ośmiobiegowym automatem, przy czym przenosi napęd na wszystkie koła za pośrednictwem układu BMW xDrive. Inteligentny system napędu wszystkich kół jest teraz oferowany w opcji dla BMW 420i Coupe i BMW 420d Coupe, dzięki czemu liczba wariantów BMW serii 4 Coupe z napędem na cztery koła wzrosła do pięciu.

Obok rozszerzonej gamy jednostek napędowych pojawiły się nowe linie wyposażeniowe BMW Line. Do oferowanych już pakietów BMW Sport Line i BMW Luxury Line dołącza linia BMW Modern Line, która za sprawą eleganckich opcji dekoracyjnych nadwozia i wnętrza podkreśla progresywny charakter nowoczesnego auta typu Coupe. Pakiet BMW Modern Line obejmuje dedykowane obręcze z lekkich stopów, aluminiowe, satynowane element stylizacyjne, tapicerkę foteli, dolną sekcję tablicy przyrządów oraz podsufitkę w kolorze Oyster, a także sportową kierownicę pokrytą skórą i różnokolorowe oświetlenie kabiny.

B 3_131747

BMW 335d xDrive Touring

W listopadzie 2013 roku w gamie BMW serii 3 zadebiutuje nowy flagowy model. Tak, jak w przypadku BMW 435d Coupe, BMW 335d xDrive Touring zostało wyposażone w sześciocylindrowy silnik Diesla o mocy 230 kW/313 KM, który zapewnia sportowe wrażenia z jazdy. Wysoka dynamika, imponujący komfort podróżowania i wydajność paliwowa znacznie przewyższająca normy obowiązujące w tej klasie mocy to zasługa zastosowania technologii BMW TwinPower Turbo, ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów i napędu na cztery koła.

Nowe BMW X5

Gama nowego BMW X5 zyskuje kolejne trzy silniki i cztery nowe warianty modelowe, dzięki którym ekskluzywny SAV po raz kolejny umacnia swoją dominującą pozycję w segmencie. Od grudnia 2013 roku BMW X5 trzeciej generacji będzie po raz pierwszy oferowane z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym BMW TwinPower Turbo i napędem na tylną oś. Jednostka zasilająca modele BMW X5 xDrive25d i BMW X5 sDrive25d wykorzystuje dwie turbosprężarki i system bezpośredniego wtrysku common rail, generując 160 kW/218 KM. Silnik współpracuje z montowaną standardowo ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

B 4_133272

W przypadku nowych wersji, typowa dla BMW radość z jazdy, przyciągający uwagę design, luksusowa atmosfera i duża wszechstronność idą w parze z niewiarygodnie wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. Średnie zużycie paliwa w cyklu UE wynosi 5,6 – 5,7 l/100 km w przypadku BMW X5 sDrive25d (emisja CO2: 149 – 151 g/km) i 5,8 – 5,9 l/100 km dla BMW X5 xDrive25d (emisja CO2: 154 – 156 g/km, w zależności od wybranego rozmiaru opon).

Nowością w gamie BMW X5 jest również BMW X5 xDrive35i z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 225 kW/306 KM oraz odmiana BMW X5 xDrive40d z sześciocylindrowym dieslem generującym 230 kW/313 KM. Nowe wersje zajmą miejsce obok modeli oferowanych obecnie, czyli BMW X5 xDrive30d, którego sześciocylindrowy rzędowy diesel produkuje 190 kW/258 KM, BMW X5 xDrive50i z benzynowym silnikiem V8 (330 kW/450 KM) oraz modelu BMW M Performance Automobile – BMW X5 M50d (280 kW/381 KM).

BMW Individual dla modelu X5

W grudniu 2013 roku na liście opcji wyposażeniowych przewidzianych dla nowego BMW X5 we wszystkich wariantach silnikowych znajdą się dedykowane elementy z gamy BMW Individual. Te ekskluzywne podzespoły dodają autu stylu i spełniają najwyższe standardy w zakresie doboru materiałów, wykończenia i jakości wykonania. BMW X5 może na przykład zostać wyposażone w drobnoziarnistą skórzaną tapicerkę BMW Individual Merino uzupełnioną wstawkami w kolorach Criollo Brown i Amaro Brown.

B 5_131745

Wyróżnikiem tej ekskluzywnej tapicerki jest obszycie i lamówka w kontrastującym kolorze, a także dekoracyjne perforowanie na powierzchni siedzisk. Listwy dekoracyjne wnętrza BMW Individual oferowane są w dwóch wariantach: Piano Finish Black oraz Sen Light Brown (ekskluzywne drewno).

Z kolei na zewnątrz wyróżniają się 20-calowe obręcze aluminiowe BMW Individual z ramionami w kształcie litery „V” i mieszanymi oponami, które dobitnie prezentują sportową naturę BMW X5. Klienci mają też do wyboru rozszerzoną gamę lakierów nadwozia: od grudnia 2013 roku oprócz nowych, metalicznych barw Mineral Silver, Glacier Silver i Imperial Blue z diamentowym wykończeniem dostępne będą odcienie metaliczne BMW Individual Ruby Black i Pyrite Brown.

BMW ConnectedDrive

Jesienią 2013 roku gama elementów z zakresu BMW ConnectedDrive będzie bardziej atrakcyjna za sprawą wprowadzenia do oferty nowych, innowacyjnych układów, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a tym samym potęgują radość z jazdy. Opcjonalny system Driving Assistant Plus obejmuje teraz funkcję Traffic Jam Assistant, natomiast na liście opcji znajdzie się debiutujący w tym zestawieniu asystent parkowania BMW Parking Assistant nowej generacji.

B 7_133270

Układ Traffic Jam Assistant ułatwia życie kierowcy podczas jazdy w gęstym, monotonnym ruchu ulicznym. System utrzymuje zadany odstęp od poprzedzającego pojazdu i potrafi automatycznie kontrolować prędkość jazdy włącznie z całkowitym wyhamowaniem samochodu. Traffic Jam Assistant przejmuje też funkcje sterowania kierownicą, utrzymując pojazd na pasie ruchu (kierowca musi jednak trzymać kierownicę przynajmniej jedną dłonią).

Układ Driving Assistant Plus z nową funkcją będzie oferowany we wszystkich modelach BMW serii 5 od listopada 2013 roku, natomiast w nowym BMW X5 pojawi się w grudniu tego roku.

W pełni automatyczny asystent parkowania BMW Parking Assistant – oferowany po raz pierwszy jesienią 2013 roku – również odznacza się zwiększoną funkcjonalnością. System pomaga kierowcy zidentyfikować odpowiednie miejsce postojowe umieszczone równolegle w stosunku do drogi i zaparkować w nim samochód. Nowa wersja tego układu nie tylko automatycznie wykonuje odpowiednie ruchy kierownicą, ale również steruje pedałami gazu i hamulca oraz wybiera właściwy bieg.

B 6_133634

Zadanie kierowcy sprowadza się wyłącznie do aktywowania odpowiedniego kierunkowskazu i przyciśnięcia przycisku Parking Assistant, a samochód w pełni autonomicznie zaparkuje w wybranym miejscu. Nowy asystent parkowania BMW Parking Assistant będzie dostępny w BMW serii 5 Sedan i BMW serii 5 Touring począwszy od listopada 2013 roku, a w nowym BMW X5 od grudnia 2013 roku.

Specjalne lakiery nadwozia

Gama lakierów nadwozia BMW Individual przeznaczonych dla najmocniejszych, sportowych modeli budowanych przez BMW M GmbH została uzupełniona o nowe, specjalne warianty, podkreślające dynamiczne cechy tych aut oraz ich ekskluzywny wygląd. Ofertę wzbogacają metaliczne barwy Frozen Black, Frozen Blue, Frozen Red oraz Frozen Brilliant White, które można zamówić dla BMW M5, BMW M6 Coupe, BMW M6 Cabrio i BMW M6 Gran Coupe. Auta pokryte tym lakierem zyskują efektowną, aksamitno-matową powłokę – uzyskaną w zaawansowanym procesie lakierowania stosowanym wyłącznie przez BMW Group – która uwypukla muskularne akcenty nadwozia.

Dla wszystkich wariantów BMW M6 oferowany jest również specjalny odcień metaliczny Frozen Cashmere Silver z gamy BMW Individual.

B 8_133778