BMW WSPIERA LETNIĄ OLIMPIADĘ W LONDYNIE

Koncern BMW zapewni organizatorom Igrzysk Olimpijskich w Londynie 400 rowerów i ponad 4000 pojazdów, w tym samochody z silnikami wysokoprężnymi, hybrydowymi i elektrycznymi. Komitet Organizacyjny Olimpiady w Londynie dokonał wyboru modeli, które spełnią rożne potrzeby operacyjne igrzysk, a także odpowiadają restrykcyjnym wymogom dotyczącym spalania i emisji CO2.

Swoją premierę w Londynie będzie mieć także innowacyjny model roweru – BMW Padelec.

– Gdy tylko będzie to możliwe, zachęcamy wszystkich do chodzenia pieszo, jeżdżenia rowerem lub korzystania z transportu miejskiego – mówi David Stubbs, odpowiedzialny za wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju podczas londyńskiej olimpiady. Członkowie Komitetu Organizacyjnego również będą postępować zgodnie z tymi zaleceniami. Pierwszym pojazdem, jaki otrzymaliśmy od BMW Group już w lipcu 2011 roku był rower, ale oczywiście samochody i motocykle pozostaną ważnymi środkami transportu, na których będzie można w pełni polegać podczas Igrzysk.

– Większość floty będzie składać się z samochodów z silnikami wysokoprężnymi o bardzo niskim spalaniu, wyposażonych w technologię Efficient Dynamics, która została wyróżniona wieloma nagrodami. Dzięki zastosowaniu tej technologii mogliśmy spełnić niezwykle wysokie oczekiwania Komitetu Organizacyjnego, który zezwala na średnią emisję spalin w całej flocie w wysokości maksymalnie 120 g CO2/km. Nasze osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonej mobilności zostały wielokrotnie docenione – BMW Group już od siedmiu lat jest liderem w branży według Indeksu Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones – wyjaśnia Ian Robertson, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BMW Group.

Sedan BMW 320d EfficientDynamics, który spala zaledwie około 4.5 l/100km w cyklu mieszanym i emituje 109 g CO2/km, będzie stanowić przynajmniej jedną trzecią całej floty. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics, również w nadwoziu typu sedan, będzie ważnym samochodem w dostarczonej ofercie. Zużycie paliwa tej średniej wielkości limuzyny jest mniejsze, niż w wielu małych autach – w cyklu mieszanym wynosi 4,9 l/100 km a emisja CO2 – 119 g/km.

Ważną rolę w olimpijskiej flocie będą odgrywać samochody elektryczne, czyli łącznie 200 aut Mini Es oraz BMW serii 1 Active Es. Ponadto, na brytyjskich drogach po raz pierwszy pojawią się pojazdy hybrydowe. Będzie to również debiut innowacyjnego, wspomaganego elektrycznie roweru „BMW Pedelec”. Nie zabraknie także motocykli, które wykorzystywane będą między innymi w obsłudze wydarzeń rowerowych na drogach i w górach. BMW dostarczy rożne modele, w tym R1200RT, R1200GS oraz F650GS.

– Burmistrz wspiera transport o zerowej i niskiej emisji przed, podczas, jak i po Igrzyskach 2012 w Londynie. To istotny element jego wizji podwyższenia jakości życia milionów londyńczyków poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia i poprawę powietrza w mieście. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli zobaczyć czystsze i bardziej ekologiczne środki transportu, włączając pojazdy elektryczne i rowery, które BMW dostarczy w ramach floty na Olimpiadę i Paraolimpiadę. Ponieważ Urząd Miasta zwraca bardzo dużą uwagę na transport rowerowy, wyjątkowo cieszymy się, że będziemy mogli zobaczyć ten ekscytujący nowy rower elektryczny marki BMW, który zadebiutuje właśnie w Londynie – komentuje Kulveer Ranger, doradca Burmistrza Londynu ds. Środowiska.