CASTROL: NOWY COUNTRY MANAGER W POLSCE

Sławomir Radoń (40 lat) objął stanowisko Country Managera Castrol Polska. Castrol Polska oraz BP Polska od roku 2010 wchodzą w skład BP Europa SE z siedzibą w Hamburgu.

Sławomir Radoń jest związany z firmą BP Europa SE od 1996 roku. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Dyrektora Marketingu na Europę Centralną i odpowiadał za inicjatywy marketingowe, w tym związane ze sponsoringiem UEFA Euro 2012 w Polsce, Niemczech i krajach Europy Wschodniej, a także stworzenie strategii dla biznesu Automotive w Polsce. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w różnych działach firmy w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, zbierając doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą, marketingiem i kreowaniu strategii. Ukończył Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie, ma też dyplom Executive MBA Columbia University.

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Dostarcza produkty dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów. Jako aktywny sponsor wydarzeń sportowych Castrol wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza świata wyścigów serii Formuły 1 lub Rajdowych Mistrzostw Świata serii WRC. Od 2008 roku firma sponsoruje piłkę nożną. Castrol jest oficjalnym sponsorem UEFA EURO 2012.