CASTROL: NOWY OLEJ EDGE WZMOCNIONY TYTANEM

Cast 12t

Castrol ogłosił wprowadzenie oleju EDGE z technologią Titanium FST. Już od 115 lat firma towarzyszy pionierskim dokonaniom człowieka, mając swój udział w 21 lądowych rekordach prędkości, wielokrotnych startach promów kosmicznych i pierwszym locie Concorde’a.

Nowy olej podwaja trwałość filmu olejowego, zapobiegając jego zerwaniu i minimalizując tarcie. W rezultacie pozwala to na osiągnięcie maksimum możliwości silnika.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nad stworzeniem produktu pracował zespół chemików, fizyków i inżynierów z centrum badawczo- rozwojowego w Wielkiej Brytanii. Opracowanie wymagało stworzenia i przebadania 2400 różnych mieszanek olejowych oraz przejechania ekwiwalentu 3 milionów kilometrów testowych. W efekcie powstał olej, który przekracza normy wielu producentów samochodów. Będzie on dostępny na polskim rynku od kwietnia 2014 roku.

Wprowadzeniu najbardziej zaawansowanej linii olejów w historii firmy będzie towarzyszyła seria emocjonujących wydarzeń dla fanów sportów motorowych pt. „Testy Tytanu”. Pierwszym będzie „Titanium Strong Blackout” – przejazd po najnowocześniejszym torze wyścigowym w Europie w niemal całkowitych ciemnościach, po trasie utworzonej przez promienie świetlne.

)

Będzie to sztafeta czterech aut, która sprawdzi indywidualny styl biorących w teście kierowców, wytrzymałość ich maszyn oraz stopień dopasowania człowieka, samochodu i oleju Castrol EDGE.

Do udziału w pierwszym „Teście Tytanu” zostali zaproszeni znakomici kierowcy: Augusto Farfus z teamu BMW Castrol EDGE, Adrian Zaugg – zawodnik testowy Lamborghini oraz mistrz serii DTM 2013 z zespołem Audi, Mike Rockenfeller. Dla wszystkich jest to nowe wyzwanie, zupełnie inne od tych, z którymi dotąd się mierzyli. Nazwisko czwartego kierowcy, znanego na całym świecie z wyjątkowych umiejętności panowania nad autem w ekstremalnych warunkach, na razie pozostaje tajemnicą.

– Nie mogę się doczekać, kiedy usiądę za kierownicą i sprawdzę swoje umiejętności podczas testu w tych niezwykłych warunkach. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość zmierzyć się z innymi kierowcami i wspólnie pokazać co to jest moc tytanu” – powiedział Augusto Farfus.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach firma Castrol przedstawi więcej szczegółów dotyczących pierwszego „Testu Tytanu”. Fani sportów motorowych będą mogli śledzić każdy etap wydarzenia na stronie castroledge.pl.

Cas_kej