CHEVROLET: CENY MODELU STINGRAY W EUROPIE

Chevrolet-Corvette-Stingray

Sportowy Chevrolet Corvette Stingray siódmej generacji wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią 2013 roku. Ceny tego modelu w Europie będą rozpoczynać się od 69,990 euro. Model zostanie wyposażony i zmodyfikowany z uwzględnieniem wymagań klientów z rynków europejskich.

– Chevrolet Corvette zawsze inspirował miliony entuzjastów motoryzacji na całym świecie, a model siódmej generacji nie jest wyjątkiem. Model może konkurować z rywalami pod względem osiągów, a równocześnie pozostaje modelem przystępnym cenowo – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca, Chevrolet i Cadillac Europe.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Standardem będzie pakiet Z51 Performance, który obejmuje:
– rozbudowany pakiet aero, który poprawia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością;
– elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu;
– specjalne amortyzatory, sprężyny i stabilizatory;
– specjalnie dobrane sportowe przełożenia skrzyni biegów;
– system smarowania z suchą miską olejową;
– system chłodzenia mechanizmu różnicowego oraz przekładni;
– większe koła i opony z przodu (19×8,5 cala) i z tyłu (20×10 cali);
– większe hamulce z przodu (345 mm) i z tyłu (338 mm).

W pakiecie Z51 Performance znajdzie się również system magnetycznej kontroli toru jazdy Magnetic Ride Control (opcjonalny w Stanach Zjednoczonych) dostosowany do europejskich warunków drogowych, a także układ Performance Traction Management i sportowy układ wydechowy.

Źródłem napędu jest silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 l współpracujący z siedmiobiegową przekładnią manualną wyposażoną w technologię aktywnego dostosowywania obrotów. Chevrolet Corvette Stingray 2014 wyposażony w sportowy układ wydechowy rozwija 460 KM (343 kW) mocy przy 6000 obr./min. oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4600 obr./min. Jest to więc najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii, przyspieszający od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Charakteryzuje się również niższym zużyciem paliwa niż poprzednik.

Chevrolet Corvette Stingray został ponadto wyposażony w najnowocześniejsze radio Chevrolet MyLink inspirowane wyglądem tableta z dwoma ośmiocalowymi ekranami (z opcją personalizacji wyświetlacza), wejście USB, wejście na karty SD, wejścia AUX oraz odsuwany centralny ekran, który kryje schowek na zewnętrzne urządzenia.