CHEVROLET: NOWY SILVERADO W RAJDZIE DAKAR 2013

Ch 3_282774

Francuski kierowca Eric Vigouroux weźmie udział w wymagającym Rajdzie Dakar 2013, zasiadając za kierownicą zmodyfikowanego Chevroleta Silverado drugiej generacji.

W ciągu ostatnich pięciu lat samochód prowadzony przez Vigouroux i obsługiwany przez jego zespół EVR został poddany zakrojonym na szeroką skalę modernizacjom, a także wiele razy potwierdził swój potencjał, wygrywając m.in. Rajd Maroka w październiku 2012 roku i dominując w kategorii 2WD przez wiele sezonów.

– Jesteśmy bez wątpienia jedną z najlepszych ekip niefabrycznych, która na równi konkuruje z zespołami fabrycznymi, co zademonstrowaliśmy w Maroko. Konkurencja w Rajdzie Dakar będzie bardzo zacięta, jednak wiemy, że możemy w każdej chwili zaskoczyć przeciwników, a także wywalczyć doskonały końcowy rezultat – powiedział Vigouroux.

Chevrolet Silverado zespołu EVR jest wyposażony w 7-litrowy silnik V8 pochodzący z modelu Corvette. Jednostka generuje 300 KM mocy przy 3 800 obr./min. i maksymalny moment obrotowy o wartości 600 Nm. Rajd Dakar 2013 odbywa się w Ameryce Południowej i potrwa do 20 stycznia.

Nowy Chevrolet Silverado 2014, który jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował pod koniec zeszłego roku.