CHEVROLET: SPARK EV BĘDZIE PRODUKOWANY

Chevrolet ogłosił, że będzie produkował w pełni elektryczną wersję modelu Spark, która otrzyma nazwę Spark EV. Samochód wejdzie do sprzedaży w ograniczonej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach całego świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, na początku 2013 roku.

– Spark EV oferuje klientom mieszkającym na terenach miejskich możliwość jazdy w trybie w pełni elektrycznym, na przykład podczas krótkich dojazdów do pracy – powiedział Jim Federico, główny inżynier Chevroleta ds. pojazdów elektrycznych. Samochód jest doskonałym uzupełnieniem powiększającej się gamy aut elektrycznych naszej firmy, obejmującej model Volt o rozszerzonym zasięgu oraz Chevroleta Malibu Eco 2013 z technologią eAssist.

W stworzeniu produkcyjnej wersji modelu Spark EV pomocne będą opinie uczestników programu demonstracyjnych jazd testowych samochodami elektrycznymi Chevroleta, prowadzonego w Szanghaju (Sail EV), Korei (Cruze EV) oraz Indiach (Beat EV).

– Globalna flota samochodów demonstracyjnych Chevroleta pozwala nam poznać wymagania klientów mieszkających w aglomeracjach miejskich, związane z elektryczną mobilnością – dodał Federico. Spark EV to kolejny krok w stronę realizacji planu Chevroleta, zakładającego zaoferowanie klientom zróżnicowanych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby z zakresu transportu i stylu życia ludzi na całym świecie.

Zaawansowane, nanofosfatowe akumulatory litowo-jonowe, służące do zasilania Sparka EV, dostarczy firma A123 Systems. Szczegóły dotyczące dystrybucji na poszczególnych rynkach, zasięgu, ilości oferowanych sztuk oraz cen zostaną podane w późniejszym terminie.

O Chevrolecie