CHEVROLET: VOLT SAMOCHODEM ROKU W SZWAJCARII

Zaledwie kilka tygodni po wejściu do sprzedaży w Szwajcarii, Volt otrzymał tytuł Samochodu Roku 2012. Jurorzy docenili napęd, umożliwiający jazdę z wykorzystaniem energii elektrycznej, a także niskie koszty eksploatacji pojazdu, długie okresy pomiędzy przeglądami oraz gwarancję na osiem lat lub 160 000 kilometrów.

Tytuł Samochodu Roku w Szwajcarii został przyznany po raz pierwszy w historii. W jury znalazło się 11 ekspertów motoryzacyjnych, a wśród nich były kierowca Formuły 1 Marc Surer oraz uczestniczka serii IndyCar Simona De Silvestro.

– Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy prestiżową nagrodę Samochodu Roku w Szwajcarii, ojczyźnie Louis Chevroleta – powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Jest to kolejne wyróżnienie na długiej liście międzynarodowych nagród, które Chevrolet Volt otrzymał w tym roku. Model został uznany m.in. za Najbardziej Ekologiczny Samochód Roku na Świecie 2011 (World Green Car Of The Year 2011).

– Chevrolet Volt jest pierwszym autem produkowanym seryjnie, które łączy oszczędność paliwa i dbałość o ekologię, jakie oferuje samochód elektryczny z zasięgiem i wszechstronnością, niespotykanymi dotąd w tym segmencie – powiedział Brannon.

Chevrolet rozpoczął sprzedaż modelu Volt 3 listopada, co zbiegło się w czasie z obchodami setnej rocznicy istnienia marki. Samochód oferowany jest obecnie w Belgii, Niemczech, Francji, Luksemburgu, Holandii i Szwajcarii. W kwietniu 2012 roku model ten pojawi się w salonach Chevroleta w Danii, Grecji, Islandii, Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech oraz w Austrii, Finlandii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Malcie. W dalszej kolejności Volt będzie oferowany na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Polsce, Norwegii i Turcji.