CHEVROLET: TESTY CORVETTE STINGRAY NA TORZE

Corvette Stingray testing at Nürburgring

Słynny tor Nürburgring jest miejscem testów europejskiej wersji nowego Chevroleta Corvette Stingray coupe, który za kilka miesięcy pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach Europy.

– Nürburgring to bardzo wymagający tor, dlatego doskonale spełnia nasze wymagania w zakresie dostrojenia układu jezdnego europejskiej wersji modelu Corvette Stingray. Przykładamy szczególną uwagę do ustawień zawieszania i układu kierowniczego, ponieważ europejskie drogi różnią się od tych w Stanach Zjednoczonych. To samo dotyczy nawyków kierowców na obu kontynentach – powiedział Jim Mero, inżynier ds. dynamiki pojazdów z General Motors.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Corvette Stingray testing at Nürburgring

Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji. Procedury testowe są częścią opracowanego przez GM programu kontroli jakości, który przechodzą wszystkie nowe modele Chevroleta przed wejściem do sprzedaży w Europie.

Testy zostaną udokumentowane przez Patricka Herrmanna, managera ds. technicznych Chevrolet Europe. Patrick będzie zamieszczał swoje obserwacje wraz ze zdjęciami i filmami w serwisach Facebook, Twitter, Youtube, Tumblr oraz Instagram.

CC 3_Stingray-282792-medium