CITROEN: KOLEJNE NAGRODY DLA LINII DS ORAZ SEBA

Na 27. Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym (Festival Automobile International) linia DS otrzymała Grand Prix w kategorii designu za swój styl. Doceniono w ten sposób zdecydowane wybory stylistyczne zastosowane modelach z linii DS.

Sébastien Loeb, prawdziwy ambasador marki Citroen, otrzymał na festiwalu prestiżową Złotą Palmę (Palme d’or) za zdobycie w roku 2011 ósmego tytułu Mistrza Świata WRC w kategorii Kierowców.

GRAND PRIX W KATEGORII DESIGNU DLA LINII DS

Do linii DS, która została zainaugurowana zaledwie 20 miesięcy temu, należą dziś modele Citroen DS3, DS4 i DS5. Jest to linia uzupełniająca główną gamę samochodów, produkowana dla klientów poszukujących wyjątkowego stylu, design i wrażeń.

W polskich salonach marki lada moment pojawi się Citroen DS5, najnowszy model z tej linii i pierwszy samochód marki, w którym zastosowano technologię Full Hybride Diesel – Hybrid4. Linia DS już okazała się dużym sukcesem – od początku jej wejścia na rynek sprzedano blisko 180 000 samochodów.

Grand Prix – nagroda w kategorii designu Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego to wyjątkowa nagroda za starania projektantów Citroena. Na oficjalnej uroczystości 27. Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego nagrodę tę odebrał Jean-Pierre Ploue, Dyrektor ds. Designu grupy PSA Peugeot Citroen.

ZŁOTA PALMA W UZNANIU OSIĄGNIĘĆ SÉBASTIENA LOEBA

Sportowa przygoda Citroena i Sébastiena Loeba rozpoczęła się w 2001 roku. Po dziesięciu latach Loeb jest najbardziej utytułowanym kierowcą samochodowym w historii – ma osiem tytułów Mistrza Świata WRC, które w latach 2004–2011 zdobywał regularnie co roku.

Za sprawą Sébastiena Loeba Citroen był siedmiokrotnym Mistrzem Świata w kategorii Producentów. W tym roku rywalizacja toczy się dalej, a sam Loeb po raz kolejny udowodnił swoją skuteczność w pierwszej tegorocznej rundzie WRC – Rajdzie Monte Carlo.

Aby nagrodzić niezwykłe osiągnięcia Sébastiena Loeba, jury 27. Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego postanowiło przyznać mu Złotą Palmę. Loeb odebrał tę prestiżową nagrodę na gali w pałacu Inwalidów w Paryżu.