CITROEN: NOWY C5 AIRCROSS HYBRID ZE ŚWIETNYM WYNIKIEM

Citroen C5 Aircross Hybrid, którego światowa premiera odbyła się na Salonie Samochodowym 2020 w Brukseli, jest już dostępny na zamówienie w Polsce w cenie od 145 200 złotych.

SUV przeszedł właśnie testy homologacyjne zgodne z protokołem WLTP, zdając je koncertowo.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Zasięg samochodu to 55 km w trybie w elektrycznym, emisja CO2 – od 32 g/km, a zużycie paliwa – od 1,4 l/100 km: tak wynika z przeprowadzonych badań. Nowe auto zapewniają wszechstronność i efektywność energetyczną w codziennym użytkowaniu.

Komfort zapewnia Progresywny Ogranicznik Hydrauliczny, siedzenia Advanced Comfort, 20 systemów wspomagania prowadzenia, trzy indywidualne, przesuwne, odchylane i chowane tylne siedzenia i bagażnik o dużej pojemności.

C5 Aircross Hybrid zapoczątkowuje klasę samochodów ë-Comfort. Łączna moc silników to 225 KM, a auto łączy zaawansowane technologie, osiągi i konkurencyjne koszty użytkowania. SUV, którego światowa premiera odbyła się na Salonie Samochodowym 2020 w Brukseli, jest już dostępny na zamówienie w Polsce od 145 200 zł.

Historia Citroena trwa od ponad 100 lat. W 2020 roku marka będzie upowszechniał samochody elektryczne, oferując w gamie sześć zelektryfikowanych modeli z bardzo niską emisją spalin. Wszystkie nowo wprowadzane na rynek modele marki będą miały swoje wersje zelektryfikowane, co odzwierciedla jej zaangażowanie w odpowiedzialną transformację energetyczną, której celem jest oferowanie pojazdów dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Citroën rozpoczyna elektryfikacyjną ofensywę z nowym hasłem Inspirëd By You All zarezerwowanym dla zelektryfikowanych modeli. To symbol przejścia do rozszerzonej gamy modeli spalinowych i elektrycznych, wzbogaconej w 2020 roku o wersje elektryczne i hybrydowe typu plug-in.