CONTINENTAL: DALSZE INWESTYCJE W INDIACH

Produkcja diagonalnych opon do samochodów ciężarowych i busów (TBX) w indyjskich zakładach Continental przekroczy w tym roku już pół miliona sztuk i prawdopodobnie do 2013 r. liczba ta ulegnie podwojeniu.

Ponadto, koncern zamierza zainwestować kolejne 200 mln PLN (50 mln EUR) w fabrykę w Modipuram, aby zwiększyć produkcję opon radialnych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

Continental, jeden z czołowych międzynarodowych dostawców branży motoryzacyjnej i czwarty największy na świecie producent opon, ogłosił plany ekspansji na rynek indyjski. Po niedawnym przejęciu Modi Tyres Company Limited (MTCL), nowo powstała jednostka Continental India Ltd znacząco rozwija swoją działalność zarówno na rynku oryginalnego wyposażenia, jak i na rynku wtórnym. Continental India jeszcze w tym roku planuje zwiększenie produkcji w zakładach w Modipuram do ponad pół miliona sztuk diagonalnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów (TBX).


Zobacz także:
OPONY – WIĘCEJ INFORMACJI


Firma zakłada, że produkcja TBX będzie ciągle rosła i w 2013 r. przekroczy wartość miliona sztuk rocznie. Ponadto, Continental India ogłosił dalsze inwestycje w wysokości ponad 200 mln PLN (50 milionów EUR) na rozpoczęcie produkcji opon radialnych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych w drugiej połowie 2013 r.

– W Indiach rośnie popyt na samochody wyposażone w wysokiej jakości opony i technologie – powiedział podczas konferencji prasowej w Delhi Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental AG i Szef Działu Opon. Jesteśmy przekonani, że radializacja będzie siłą napędową indyjskiego rynku opon do samochodów ciężarowych, a inwestycja ponad 50 milionów euro w produkcję radialnych opon do samochodów ciężarowych będzie stanowić silną podstawę, która umożliwi nam sprostanie tym zapotrzebowaniom”. W niedalekiej przyszłości, Continental planuje produkować opony radialne w zakładach w Modipuram i zyskać przewagę nad konkurencją dzięki możliwości oferowania zarówno radialnych, jak i diagonalnych opon pochodzących z lokalnej produkcji.

Obecnie na ternie Indii Continental ma dostęp do 110 regionalnych centrów dystrybucji i ok. 1400 krajowych dilerów, dostarczających towary dla flot i klientów końcowych. Regularnie otwierane będą nowe salony sprzedaży. Duża część sprzedaży tradycyjnie już pochodzi z rynku wtórnego. Choć nacisk na rynek zamienników nadal będzie duży, Continental planuje zyskać znaczne udziały w rynku wyposażenia oryginalnego także w Indiach.

– To krok milowy dla naszej korporacji w Indiach. Continental w zeszłym roku zwiększył sprzedaż w Azji na szczeblu korporacyjnym o niemal 50 proc. do poziomu ponad czterech miliardów euro – dodał Andreas Penkert, Dyrektor Generalny Continental India Ltd. Jesteśmy liderem europejskiego rynku opon samochodowych. W sektorze wyposażenia oryginalnego, ponad 30% wszystkich nowych europejskich samochodów opuszcza fabrykę na oponach Continental. Jeśli chodzi o ogumienie do pojazdów użytkowych, Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon klasy premium do samochodów ciężarowych i autobusów. Taka tradycja i umiejętność przewidywania rozwoju branży sprawiają, że pełną parą wkraczamy w nową erę działu opon w Indiach i głęboko wierzymy w nasz sukces.

W lipcu 2011 r. Continental formalnie przejął Modi Tyres Company Limited wraz z istniejącymi zakładami TBX w Modipuram, fabryką dętek w Partapur i wchodzącymi w ich skład aktywami oraz bazą klientów.