CONTINENTAL: NAJWYŻSZE NOTY W TESTACH ADAC

ContiSportContact 5 Internet Version (jpg)

ContiSportContact 5 zwyciężyła w tegorocznym teście opon sportowych przeprowadzonym przez ADAC. Twórcy rankingu wysoko ocenili bardzo dobre osiągi uzyskiwane przez oponę na suchej i mokrej nawierzchni oraz jej wpływ na redukcję zużycia paliwa.

W rankingu przeprowadzonym przez ADAC wraz z ÖAMTC, TCS i Instytutem Warentest wyróżniono również
ContiPremiumContact 5.


Zobacz także:
OPONY


Inżynierowie Continental po raz kolejny udowodnili, że ich bieżniki, nawet kilka lat od premiery, nie mają sobie równych. ContiSportContact 5 pokonał 18 konkurentów i zdobył pierwsze miejsce w teście opon w rozmiarze 225/45 R17, który obecnie jest wykorzystywany nie tylko w samochodach sportowych, ale także w kompaktowych i średniej klasy. Instytut Warentest uznał ContiSportContact 5 za “jedną z najlepszych opon”, a TCS opisało ją jako “dobrą we wszystkich kategoriach wpływających na bezpieczeństwo”.

– Premiera ContiSportContact 5 odbyła się w 2011 roku na torze wyścigowym „Autodromo Internacional Algarve” w Portugalii. Już wtedy kierowcy testujący nową oponę byli pod wrażeniem, jak dobrze radzi sobie w trakcie pokonywania ostrych zakrętów na mokrej i suchej nawierzchni. Jak pokazują wyniki najnowszych testów ADAC, nasz bieżnik jest na tyle innowacyjny, że mimo upływu lat gwarantuje najwyższe osiągi spośród opon dostępnych na rynku – powiedziała Izabela Zalewska, Marketing Manager w Continental Opony Polska.

W kategorii opon do małych samochodów – rozmiar 185/60 R 15, ContiPremiumContact 5 zajęła drugie miejsce. Autorzy rankingu z ADAC uznali, że opona gwarantuje “doskonałą równowagę, optymalne prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, jak również odznacza się niskim zużyciem paliwa”. Co więcej, szwajcarski automobilklub TCS uznał, że ContiPremiumContact 5 jest “dobra we wszystkich kategoriach”. Ubiegłoroczna nowość Continental otrzymała również ocenę „Bardzo polecana” w pierwszym tegorocznym rankingu opon letnich, przygotowanym przez ACE (Auto Club Europa).