CONTINENTAL PARTNEREM AMG DRIVING ACADEMY

Co 1_0735

Continental został oficjalnym partnerem cyklu szkoleń AMG Driving Academy, które rozpoczęły się w tym roku w Polsce. Dzięki oponom Continental ich uczestnicy mają możliwość doświadczenia w bezpiecznych warunkach, pełnego potencjału samochodów Mercedes-AMG.

Continental Opony Polska i polski oddział Mercedes-Benz, kontynuując wieloletnie światowe partnerstwo, nawiązały współpracę przy organizacji AMG Driving Academy – rozbudowanego cyklu szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy.


Zobacz także:
SPORT


W tym roku Polska została dziewiątym krajem na świecie włączonym do programu AMG Driving Academy. Dzięki temu uczestnicy z Polski mogą brać udział we wszystkich sesjach treningowych AMG organizowanych na najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie.

W ramach współpracy, Continental dostarcza wysokiej jakości opony oraz swych ekspertów, którzy przeszkolili instruktorów AMG w zakresie wpływu opon na prowadzenie pojazdu. Ponadto, w programie szkoleń został uwzględniony moduł poświęcony znaczeniu właściwości opon w codziennej jeździe.

Co 2_0318

Oponą dedykowaną do aut uczestniczących w szkoleniach jest ContiSportContact 5 P. Bieżnik należy do segmentu ultranowoczesnego ogumienia dla samochodów sportowych i o dużej mocy silnika. Opona została oficjalnie zatwierdzona na pierwszy montaż do szeregu aut z floty Mercedes AMG, takich jak SLS AMG czy SLK 55 AMG, które uczestniczą w szkoleniach.

Zakres szkolenia AMG Driving Academy obejmuje takie elementy, jak: hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, próby sprawnościowe przy średnich i wysokich prędkościach, próby szybkościowe realizowane na torach wyścigowych w Poznaniu i Kielcach. Zajęcia trwają przez cały dzień, z czego 85 proc. uczestnicy spędzają za kierownicą samochodów.

Co 3_1198