CUPRA: ZNAMY AMBASADORA MARKI – TO ZNANY BRAMKARZ

Marc ter Stegen dołączył do grona globalnych ambasadorów CUPRA. Niemiec to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, piłkarz klubu FC Barcelona.

Zawodnik otrzymał do dyspozycji jeden z 1999 samochodów CUPRA Ateca Limited Edition.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Piłkarz po raz pierwszy w nowej roli pojawi się na otwarciu siedziby marki, CUPRA Studio, podczas którego zaprezentowane zostaną cztery nowe modele aut. W sierpniu ubiegłego roku CUPRA została wyłącznym oficjalnym partnerem motoryzacyjnym oraz partnerem ds. mobilności barcelońskiego klubu. Teraz zacieśnia sojusz z piłkarskim partnerem, rozpoczynając współpracę z jednym z najcenniejszych zawodników klubu.

– Ogromnie się cieszymy, że ter Stegen do nas dołącza. Większość kibiców widzi w nim przede wszystkim skutecznego bramkarza, lecz na nas wrażenie zrobił również swoją wyjątkową osobowością. Od razu wiedzieliśmy, że nasza współpraca będzie się świetnie układała. W 2020 roku rozpoczniemy intensywną ofensywę produktową i zaprezentujemy wiele nowych modeli. Wsparcie światowej klasy zawodnika pomoże nam zwiększyć widoczność marki w krajach, na których zależy nam najmocniej, czyli m.in. w Niemczech i Hiszpanii – komentuje Wayne Griffiths, prezes CUPRA.

Sportowe pasje

Marc ter Stegen, urodzony w 1992 roku w Mönchengladbach, ma na swoim koncie imponujące sukcesy. Zawodnik w ciągu 5 lat zdobył aż 14 tytułów – wraz z drużyną w 2015 roku wygrał Ligę Mistrzów, tryumfował też 4 razy w hiszpańskiej La Liga. Z niemiecką reprezentacją rozegrał 24 mecze.

– Jestem dumny z nowej roli globalnego partnera CUPRA. Bardzo silnie utożsamiam się z wartościami, na których zbudowano markę: pasją, determinacją i wysoką wydajnością. Marka posiada też barcelońskiego ducha, co bardzo mi się podoba. Przywiązuję wagę do detali, cenię ekskluzywność i sportowe osiągi – to również łączy mnie z marką. Nie mogę doczekać się przyszłych projektów CUPRA i, oczywiście, jazdy wyjątkowymi samochodami – mówi Marc.

Ateca Limited Edition zadebiutowała w 2019 roku na Geneva Motor Show. Edycja limitowana SUV-a odznacza się sportowymi osiągami. Maska samochodu skrywa silnik 2.0 TSI z zaawansowaną turbosprężarką i bezpośrednim wtryskiem, które zapewniają moc 300 KM i moment obrotowy równy 400 Nm. Pojazd wyposażony został również w siedmiostopniową skrzynię biegów DSG, napęd na cztery koła 4Drive, układ wydechowy Akrapovic oraz progresywny system sterowania.

W zeszłym roku oficjalnym kierowcą CUPRA został wielokrotny mistrz wyścigów TCR, Mattias Ekström. Markę reprezentują również medalista olimpijski Saúl Craviotto oraz kierowca wyścigowy Mikael Kottulinsky. CUPRA wspiera także szalenie popularny w Hiszpanii sport – padel.

Producent zwrócił uwagę również na osiągi polskich sportowców – w 2019 roku Robert Karaś, rekordzista świata na dystansie podwójnego i potrójnego Ironmana, został partnerem CUPRA.

Ter Stegen po raz pierwszy jako globalny ambasador CUPRA wystąpi 20 lutego, podczas uroczystego otwarcia oficjalnej siedziby marki, CUPRA Studio, w Martorell. W czasie wydarzenia odbędzie się również premiera czterech nowych pojazdów: CUPRA Leon w wersji standardowej i Sportstourer, a także samochodów wyścigowych Leon Competición oraz e-Racer.

Ponadto goście będą mieli szansę obejrzeć prototypy pierwszego modelu zaprojektowanego specjalnie dla młodej marki, Formentor, oraz pierwszego całkowicie elektrycznego auta w ofercie producenta, Tavascan.