DACIA: NOWY LOGAN AUTEM ROKU W RUMUNII

Dacia_33476_1_6

Rumuńskie Stowarzyszenie Prasy Motoryzacyjnej (APAR) zorganizowało 14. edycję konkursu Samochód Roku w Rumunii. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli najważniejszych tytułów prasy motoryzacyjnej w kraju uznało za zwycięzcę plebiscytu nową Dacię Logan.

Dwa inne modele Grupy Renault w Rumunii, Dacia Sandero i Renault Clio, uplasowały się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

W tegorocznej edycji konkursu ponad połowa członków jury uznała, że Dacia Logan zasługuje na przyznanie jej maksymalnej liczby punktów. Nowy model Dacii uzyskał 195 punktów, czyli o 35 więcej od samochodu, który uplasował się na drugim miejscu. Dacia Sandero zdobyła 115 punktów: 2 członków jury przyznało jej maksymalną liczbę punktów.

Tytuł Samochodu Roku w Rumunii, który zdobyła Nowa Dacia Logan, potwierdza zalety tego modelu, stanowiącego nowy etap w rozwoju marki. Nowa Dacia Logan ma zastąpić generację, która przez ostatnich osiem lat była jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Rumunii.

W tym samym konkursie Renault Clio zostało modelem numer 1 wśród samochodów importowanych (4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 104 punkty).

Wśród tegorocznych finalistów znaleźli się: Ford B-Max, Skoda Rapid, Chevrolet Malibu, Kia Cee’d, Opel Mokka, Peugeot 208 i Volvo V40.