DAF: DWUTYSIĘCZNY CF ZMONTOWANY NA TAJWANIE

DAF Tai_1

Dwutysięczny zmontowany pojazd ciężarowy DAF CF85 opuścił linię produkcyjną zakładu firmy FASC (Formosa Automobile Sales Corporation) na Tajwanie. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i jest czołowym producentem wśród europejskich marek.

Na szybko rozwijającym się rynku tajwańskim znacząco wzrosło zainteresowanie zachodnioeuropejskimi pojazdami ciężarowymi. Przewiduje się, że w 2014 roku zostanie tam zarejestrowanych ponad 2 500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t).


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Dla porównania w 2010 roku było ich 800. Firma Formosa Automobile Sales Corporation odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż.

– W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wynosi 31,8 proc. To czołowa europejska marka na Tajwanie — wyjaśnia Seiko Chen, prezes FASC.

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę.

– Modele CF łączą niskie zużycie paliwa z niezawodnością i niezwykłym komfortem kierowcy. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów. Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego — mówi Seiko Chen.

Dystrybucyjny samochód ciężarowy LF

Poza pojazdami CF od 2013 roku firma FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55.

– W tym roku zarejestrujemy w sumie ponad 200 tych modeli — mówi Seiko Chen. Pojazdy LF doskonale nadają się do dystrybucji miejskiej i transportu regionalnego na Tajwanie dzięki niewielkiemu promieniowi skrętu, niezwykłej zwrotności i niskiej masie własnej.

Zestawy częściowo zdemontowane (SKD)

Co tydzień firma FASC montuje średnio 15 pojazdów CF z zestawów SKD (ang. semi-knocked-down — częściowo zdemontowanych) wysyłanych do Tajpej z zakładów DAF Trucks w Eindhoven w Holandii i Leyland w Wielkiej Brytanii. Pracownicy zakładów montażowych FASC zostali przeszkoleni przez firmę DAF. Dzięki temu jakość ciężarówek montowanych na Tajwanie jest taka sama jak jakość pojazdów produkowanych w Eindhoven i Leyland.

– Montaż dwutysięcznego pojazdu ciężarowego z serii CF na Tajwanie to kolejny znaczący krok w naszej współpracy z firmą FASC, z której jesteśmy niezmiernie dumni. Firma FASC jest liderem w swoim sektorze i profesjonalnym partnerem oddanym umacnianiu pozycji firmy DAF na Tajwanie, który współpracuje z siecią 22 salonów sprzedaży i punktów serwisowych — mówi Michiel Kujis, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w firmie DAF Trucks N.V.