DAF: NOWE CENTRUM CZĘŚCI ZAMIENNYCH

PACCAR 1-ajpg

Firma PACCAR Parts otworzyła swoje nowoczesne centrum dystrybucji części PACCAR (PDC) w Eindhoven. Nowe centrum dystrybucji ma powierzchnię 26 000 m², może pomieścić ponad 65 000 różnych części do pojazdów i z pewnością odegra ważną rolę w dalszym rozwoju firmy DAF Trucks na rynku europejskim.

Budowa nowego centrum PDC kosztowała około 30 mln euro.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


– To centrum dystrybucji części PACCAR jest największe ze wszystkich czternastu PDC na świecie i z pewnością jest najważniejsze w Europie — mówi Dick Leek, dyrektor generalny firmy PACCAR Parts Europe. Nowe centrum dystrybucji zapewni też wsparcie dla zupełnie nowej generacji pojazdów Euro 6. Wprowadzenie ich na rynek wiąże się ze wzrostem liczby magazynowanych części z 50 000 do ponad 65 000.

Niezawodność dostaw na poziomie 99,98 procenta

Nowe centrum dystrybucji dostarcza części bezpośrednio do punktów dealerskich firmy DAF w krajach takich jak Holandia, Niemcy, Belgia czy Francja. Codzienny transport zaopatruje też inne europejskie centra PDC takie jak: Leyland (Wielka Brytania), Budapeszt (Węgry), Madryt (Hiszpania) czy Moskwa (Rosja).

PACCAR 2_a

– Nasz poziom zaopatrzenia w Eindhoven kształtuje się na poziomie 98 proc., co oznacza, że niemal wszystkie części do ciężarówek DAF są dostępne od ręki — mówi Dick Leek. Wskaźnik rzeczywistej niezawodności dostaw wynosi w tej chwili 99,98%, co jest niespotykane w tej branży. I nie dotyczy to wyłącznie oryginalnych części DAF, ale także bogatej oferty produktów TRP, w skład której wchodzą uniwersalne części do ciężarówek, przyczep oraz naczep, a także materiały eksploatacyjne dla warsztatów.

Aby zapewnić błyskawiczne dostawy zamówionych części nowe centrum dystrybucji w Eindhoven wykorzystuje najnowocześniejsze systemy logistyczne takie jak komunikacja radiowa czy głosowe przyjmowanie zamówień.

– Systemy te to gwarancja maksymalnej jakości i wydajności. W centrum dystrybucji części PACCAR codziennie obsługujemy około 12 000 linii zamówień. Centrum odgrywa ważną rolę w dalszym rozwoju firmy DAF w Europie, zapewniając naszym klientom niezwykle wysoką dostępność części, a tym samym maksymalną dostępność ich pojazdów – dodaje Dick Leek.

PACCAR 3_a