DETROIT 2013: CHEVROLET TRAX, ORLANDO I NOWE MODELE

Che 1_281598

Podczas Północnoamerykańskiego Salonu Samochodowego, Chevrolet zademonstruje swoje samochody sprzedawane w 140 krajach całego świata. Po raz pierwszy w Detroit zagoszczą m.in. modele Trax i Orlando – modele opracowane i sprzedawane poza granicami USA.

W Detroit będzie można także zobaczyć dwa nowe Chevrolety – Silverado i Corvette w wersji modelowej 2014 będą miały tu swoje premiery.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– NAIAS jest początkiem kolejnego sezonu salonów samochodowych, a to świetna okazja do pokazania całej palety samochodów, jakie Chevrolet oferuje na całym świecie. Wygląd tych globalnych samochodów potwierdza, z jakim zaangażowaniem Chevrolet dostosowuje opracowywane pojazdy do potrzeb klientów na całym świecie – uważa Mary Barra, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktu.

Trax: całkowicie, nowy mały SUV

Trax jest przepustką Chevroleta do coraz ważniejszego segmentu małych SUV-ów, a został zaprojektowany tak, by zapewnić klientom wszechstronność, niskie zużycie paliwa, a także prowadzenie takie jak w samochodach osobowych, co jest typowym wymogiem stawianym na całym świecie przez klientów szukających miejskiego samochodu. Trax zachęca nabywców muskularnym wyglądem zewnętrznym i dużą szerokością nadwozia, a we wnętrzu zdobywa uznanie detalami wykonanymi w standardzie typowym dla pojazdów z wyższej półki cenowej.

Trax nie tylko mieści pięć osób, ale też dysponuje jedną z największych w swojej klasie przestrzeni bagażowych. Sprzedaż tego modelu rozpoczęła się od Meksyku i Kanady, gdzie model pojawił się w czwartym kwartale 2012 roku.

Che 2_267791

Orlando: nowa jakość samochodu rodzinnego

Orlando, będący jednocześnie po części minivanem, po części crossoverem, łamie konserwatywne zasady tradycyjnie obowiązujące w segmencie samochodów rodzinnych, stając się ciekawą alternatywą zarówno dla wielu minivanów, jak i crossoverów dostępnych na rynku. Orlando może komfortowo przewozić do siedmiu osób, zapewniając przy tym najniższe zużycie paliwa spośród wszystkich siedmioosobowych samochodów niedysponujących napędem hybrydowym.

Inne Chevrolety prezentowane podczas NAIAS 2013

Oprócz Traxa i Orlando w Detroit będzie można obejrzeć jeszcze trzy inne modele Chevroleta sprzedawane poza granicami USA. Będą to: nowy Chevrolet Sail oferowany w Chinach, Chile, Peru i Boliwii, Chevrolet Spin – siedmioosobowy minivan, który trafi do sprzedaży w Tajlandii i Indonezji w 2013 roku oraz Onix – mały hatchback, który wszedł do sprzedaży w Brazylii w listopadzie ubiegłego roku.

Oprócz pięciu samochodów globalnych, nowościami będą także Chevrolety Corvette i Silverado w wersji modelowej na rok 2014.

Corvette 2014 dysponuje większą mocą, oferuje więcej emocji, a przy tym zużywa mniej paliwa od poprzedniej wersji modelu.

Chevrolet Silverado w wersji modelowej 2014 został zaprojektowany na nowo od przedniego zderzaka aż po tylny hak holowniczy, by stać się najtwardszym i najbardziej wszechstronnym Silverado w historii. Wśród nowości na rok modelowy 2014 pojawią się trzy nowe mocne i ekonomiczne silniki EcoTec3, mocniejsza, cichsza i bardziej komfortowa kabina, zmodernizowany układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce, a także pomysłowe rozwiązania ułatwiające przewóz ładunków. Samochód będzie miał możliwości holowania i ciągnięcia przyczep godne prawdziwej ciężarówki.