DETROIT 2013: Q50 CZYLI REWOLUCJA W INFINITI

Zmiana nazewnictwa modeli to kolejny ważki krok w realizacji planu dalszego rozszerzania obecności Infiniti w motoryzacyjnym segmencie premium. Nowe nazwy będą stosowane dla wszystkich samochodów Infiniti począwszy od roku modelowego 2014.

Pierwszym z modeli oznaczonych literą Q będzie całkowicie nowy sportowy sedan klasy premium – Q50, który zostanie zaprezentowany podczas Północnoamerykańskiego Salonu Samochodowego (North American International Auto Show – NAIAS) w styczniu 2013 roku.

Przedrostek Q będzie pierwszym członem nazw sedanów i kabrioletów, zaś QX – modeli typu crossover i SUV. Każdy z nich będzie dodatkowo oznaczony dwucyfrową liczbą wskazującą segment.

Zmianę można uznać za strategiczną, ponieważ odzwierciedla dążenie Infiniti do przejrzystego i spójnego oznaczania modeli w obliczu realizacji ambitnych planów rozwojowych i znacznego rozszerzania gamy modelowej.

– W ostatnich miesiącach długo rozmawialiśmy o naszej marce z naszymi przedstawicielami, klientami i partnerami biznesowymi. Z tych rozmów zrodziła się potrzeba nowej tożsamości i zwiększenia znajomości poszerzanej gamy modelowej wśród klientów. Aby to osiągnąć, wprowadzamy prosty i spójny układ. Po gruntownych badaniach i analizach, doszliśmy do wniosku, że symbol „Q” właściwie oddaje inspirację wykorzystywaną w projektowaniu modeli Infiniti następnej generacji i równocześnie jest poświadczeniem osiągnięć Infiniti nawiązującym do naszego chlubnego dziedzictwa − modelu Q45 − pierwszego flagowego i kultowego Infiniti z 1989 roku – powiedział Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company, komentując zmianę zasad nazewnictwa.

Nowe nazewnictwo Infiniti będzie wprowadzane w logicznych etapach wynikających z rozszerzania istniejącej oferty produktowej i pojawiania się nowych wersji modelowych. Plany marki na przyszłość obejmują szereg modeli Infiniti następnej generacji, które będą oznaczane symbolami Q i QX od momentu swoich debiutów.