DiRT 4 JUŻ DOSTĘPNY: NA TRASĘ WYJEŻDŻA NOWY MISTRZ KIEROWNICY

DIRT4-nowa1

Swoją premierę miała właśnie gra DiRT 4, awizowana przez Wydawnictwo Techland, Koch Media oraz studio Codemasters. Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafiła wersja na PC.

Sugerowana cena to 199,90 złotych, a konsoli PlayStation 4 i Xbox One – 259,90 złotych. Wśród dodatków, jakie otrzymali nabywcy w dniu premiery, jest m.in. Hyundai w wersji R5.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

DiRT 4 to oficjalna gra rallycrossowych mistrzostw świata (FIA World Rallycross Championship). Najnowsza dzieło brytyjskiego dewelopera łączy głębię rozgrywki z DiRT Rally i przystępność dla graczy bez doświadczenia w grach samochodowych. Możemy wybierać pomiędzy dwoma modelami sterowania – dla zwykłego gracza oraz symulacyjnym, a także czterema poziomami trudności, różniącymi się m.in. ilością aktywnych asyst jazdy.

DiRT 4 to nie tylko nawiązanie jakościowe do sukcesu DiRT Rally, ale też przeniesienie pasji i realizmu rajdów samochodowych na wyższy poziom. Deweloper nie zapomina o kontynuacji tradycji kultowej serii Colin McRae Rally, a za sprawą odległych miejsc takich jak Australia, Hiszpania i Kalifornia, gracze poczują, że rajdy to sport o zasięgu globalnym.

W nowej grze pojawił się system „Twoja tr4sa”. To innowacyjne narzędzie do generowania tras rajdowych, dzięki któremu można w prosty sposób stworzyć niemal nieskończoną liczbę odcinków. Gracz wybiera miejsce i ustawia parametry, a system realizuje pozostałe zadania. Unikalna trasa jest gotowa do rywalizacji, dzielenia się nią ze znajomymi i rzucania im wyzwań czasowych.

Polska wersja gry została też oceniona przez rodzimych rajdowców – Tomasza Kuchara, Jakuba „Colina” Brzezińskiego, Klaudię Podkalicką oraz Kubę Przygońskiego. Wszyscy stwierdzili, że kluczowym wyróżnikiem DiRT 4 jest bardzo realistyczne odzwierciedlenie rajdowych emocji. Tomasz Kuchar grając komentował, że czuje się jakby prowadził własną rajdówkę.

W ramach współpracy z polskimi kierowcami, Wydawnictwo Techland zrealizowało cykl filmów, w których polscy kierowcy opowiadają o niuansach związanych z grą oraz rajdami. To zestaw praktycznych porad dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z DiRT 4. Wszystkie filmy dostępne są pod poniższym adresem: https://goo.gl/T9XwBi .

Cechy DiRT 4:
• ponad 50 samochodów, m.in. Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 oraz Audi Sport quattro S1 E2;
• 5 lokacji rajdowych z milionami dróg: Australia, Hiszpania, Michigan, Szwecja i Walia;
• oficjalna gra FIA World Rallycross Championship – ścigaj się na Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes i Lydden Hill podczas wielu różnorodnych zawodów;
• Landrush – krótkie, piaszczyste tory dla Pro Buggy, Ciężarówek Pro-2, Ciężarówek Pro-4 i Crosskartów w Kaliforni, Nevadzie i Meksyku;
• Joyride – wyzwania czasowe, niszczenie obiektów, obszar dowolnej rozgrywki i wysyłanie wyzwań znajomym;
• Akademia DiRT – mieszcząca się w Waszyngtonie szkółka DirtFish Rally School, pozwala szlifować umiejętności i technikę jazdy;
• tryb Kariery – stwórz swojego kierowcę, bierz udział w różnych zawodach, zdobywaj sponsorów i buduj zespół;
• rozgrywka nastawiona na rywalizację – dzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania dla graczy z całego świata;
Racenet nowej generacji – rankingi, ligi i turnieje, rozszerzony system telemetrii Crest;
Tuning – dostosuj ustawienia zależnie od wybranego auta, trasy i warunków pogodowych;
• uszkodzenia i naprawy – zużycie i uszkodzenia pojazdu są wiernie odwzorowywane dzięki usprawnionemu modelowi zniszczeń; inżynierowie w strefie serwisowej będą mogli kilkukrotnie naprawić samochód pomiędzy odcinkami.