DONAU CLASSIC 2016: AUDI SPONSORUJE I WYSTAWIA

Donau_Classic_2013

Główny sponsor Donau Classic – Audi Tradition, w jedenastej już edycji tego rajdu samochodów zabytkowych, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca, wystawia flotę kolorowych pojazdów.

Osiem samochodowych klasyków marek Audi i NSU, przywoła na drogach w okolicach Ingolstadt ducha lat 70. i 80. ubiegłego wieku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Oprócz legendarnego rajdowego duetu, Waltera Röhrla i Christiana Meistersingera w Audi Sport quattro, pojawi się tam również inna sława sportów motorowych, Jochi Kleint, zasiadając za kierownicą Audi 80 GTE.

Dwukrotni rajdowi mistrzowie świata, Walter Röhrl i Christian Geistdörfer, na rajdzie obecni będą przez dwa dni: w czwartek, 23 czerwca i w piątek, 24 czerwca. Staną na czele rywalizacji, prowadząc zielone Sport quattro z roku 1985. Rajdowy Mistrz Europy z roku 1979, Jochi Kleint, siądzie natomiast za kierownicą białego Audi 80 GTE o mocy 110 KM, rok produkcji 1986. Będzie można oglądać kierowcę na trasie przez pełne trzy dni imprezy.

Zielony 80 GTE z 1976 rocznika, jest również na liście zawodników. Ten bardzo mocny, jak na owe czasy samochód (miał 110 KM pod maską), z daleka rzucał się w oczy. Jego zielony lakier Signal lub ewentualnie pomarańczowy Cadizor, zarezerwowany był wyłącznie dla wersji GTE. Kibice na trasie rajdu Donau Classic 2016 będą też mieli okazję zobaczyć Audi 80 GT.

Model seryjny, rok produkcji 1974, polakierowany jest jednak na współczesny kolor: żółty Monza. Najmłodszy na Donau Classic samochód serii Audi 80, jest jednocześnie pierwszym powojennym kabrioletem spod znaku czterech pierścieni: pierwsza generacja Audi Cabriolet pokazana została podczas salonu samochodowego w Genewie, równe 25 lat temu. Przez dziewięć lat produkcji tego modelu, z taśm zjechało ponad 70 000 egzemplarzy.

Audi Tradition wystawia w rajdzie nie tylko samochody marki Audi, ale również marki NSU: niebieskie 1000 C z roku 1971 oraz dwa modele Ro 80. Futurystyczna limuzyna z dwukomorowym silnikiem Wankla, z taśm fabryki w Neckarsulm zjeżdżała w latach 1967 -1977 i już krótko po wprowadzeniu na rynek otrzymała tytuł „Auto roku 1967”.

Blisko 250 old- i youngtimerów biorących udział w rajdzie Donau Classic 2016, tradycyjnie już odwiedzać będzie różne lokalizacje związane z historią i współczesnością marki Audi. W czwartek, 23 czerwca, pierwszy etap kończy się w Audi Neuburg. Natomiast Audi museum mobile w Ingolstadt jest miejscem gdzie zakończy się etap piątkowy (24 czerwca) i gdzie rozpocznie się i zakończy etap sobotni (25 czerwca).

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej rajdu: www.donau-classic.de.