DUNLOP: 48h MAXI ENDURANCE NA GAMIE OPON MARKI

ME10

Firma Dunlop została wyłącznym dostawcą opon do najdłuższego wyścigu torowego na świecie: 48-godzinnego Maxi Endurance. Zawody odbędą się od 15 do 17 marca br., po raz pierwszy w mieście Nawarra w Hiszpanii.

W tym roku każdy zawodnik, biorący udział w wyścigu Maxi Endurance, będzie startował na oponach Dunlop. Firma dostarczy ogumienie wysokiej jakości do zróżnicowanej gamy superaut oraz samochodów fabrycznych klasy touring, które będą rywalizować w maratońskim wyścigu.

– Jesteśmy dumni, że organizatorzy najdłuższego na świecie wyścigu na wytrzymałość wybrali opony marki Dunlop. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji ogumienia do samochodów wszystkich kategorii wyścigowych: klasy prototypów, GT i touring. Wiele lat sukcesów Dunlopa w sportach motorowych świadczy o ogromnej wiedzy i możliwościach obsługi zróżnicowanej gamy pojazdów, które będą ścigać się na hiszpańskim torze. Dunlop budował swoje doświadczenie w sportach motorowych między innymi podczas wyścigów World Endurance, niemieckiego VLN, a także legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans, gdzie byliśmy bezkonkurencyjni w swojej klasie. Dzięki tym sukcesom Dunlop został wybrany jako jedyny dostawca opon do najważniejszych wyścigów wytrzymałościowych – powiedział Gary Wassell, Manager Sportów Motorowych Dunlop.

Dunlop czerpie wiedzę i doświadczenia z licznych sukcesów w wyścigach długodystansowych. Jest nie tylko najbardziej utytułowanym producentem opon w historii wyścigów Le Mans (34 zwycięstwa na koncie), ale także oficjalnym dostawcą opon do prestiżowych 24-godzinnych wyścigów w na torze Silverstone i w Barcelonie.

– Takie wyścigi, jak hiszpański Maxi Endurance, są dla opon prawdziwym testem trwałości, jakości, stabilności i osiągów. Dzięki doświadczeniu Dunlopa w tej dziedzinie, inauguracyjny wyścig w Nawarze będzie jednym z najbardziej ekscytujących motosportowych wydarzeń ostatnich lat – dodał G. Wassell.

Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w Motorsport Centre w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest oficjalnym partnerem prestiżowych producentów samochodów, takich jak: AMG Sports, Renault Sport czy Volkswagen Racing. Firma rocznie dostarcza ponad 200 000 zaawansowanych technologicznie opon wyścigowych m.in. do: mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych w klasach Moto2 i Moto3, International GT, wyścigów na wytrzymałość oraz imprez krajowych rangi mistrzowskiej, jak: British Touring Car Championship czy holenderski Supercar Championship.

Fot.: maxiendurance48.com