DUNLOP: PORSCHE WYBRAŁO OPONY DLA 9 GT3

Porsche 911 GT3

Opony wysokich osiągów Dunlop Sport Maxx Race znajdą się w wyposażeniu fabrycznym nowego modelu Porsche 911 GT3. Opony Sport Maxx Race zostały wybrane przez Porsche ze względu na swoje sportowe osiągi przy równoczesnym zachowaniu innych właściwości na wysokim poziomie.

Sportowa opona, zaprojektowana w oparciu o doświadczenie Dunlopa w wyścigach, montowana jest w Porsche 911 GT3 w rozmiarze 245/35 ZR20 (91Y) NO na oś przednią i 305/30 ZR20 (103Y) XL NO na oś tylną.


Zobacz także:
OPONY


Rozmiary i charakterystykę opon dostosowano do nowego Porsche w oparciu o ścisłą współpracę z producentem tego auta.

– Byliśmy pewni, że Dunlop Sport Maxx Race sprostają wymaganiom GT3, po pierwsze ze względu na wysokie parametry przyczepności tych opon. Dzięki nim zdołaliśmy poprawić charakterystykę hamowania pojazdu i uzyskać optymalne przenoszenie sił poprzecznych. Kolejnymi czynnikami wyróżniającymi to ogumienie są wysoka pewność kierowania i duża stabilność prowadzenia auta. Przeprowadziliśmy również testy na torze Nürburgring Nordschleife, który charakteryzuje się zróżnicowanymi powierzchniami asfaltu, zmiennymi promieniami zakrętów i stopniami kompresji. Tam potwierdziliśmy możliwości tych opon we współpracy z 911 GT3 – powiedział Andreas Preuninger, Kierownik projektu samochodów GT w Porsche AG.

Sport Maxx Race z wyścigowymi genami

Dunlop Sport Maxx Race, stworzona w oparciu o 125-letnią tradycję, powstała z komponentów opon wyścigowych konstruowanych przez inżynierów Dunlopa, posiadających ogromne doświadczenie w sportach motorowych i technologiach drogowych. Rezultatem jest odczuwalna i mierzalnie wyższa przyczepność w szerokim zakresie temperatur, dzięki solidnemu, bardzo szerokiemu pasowi barkowemu, który zapewnia znakomitą stabilność w zakrętach.

– Już 125-letnia historia Dunlopa dowodzi zdolności do dostarczania najlepszych sportowych technologii najbardziej ekscytującym współczesnym samochodom używanym w ruchu drogowym i tym wyścigowym. Wybór naszych opon przez kultową markę Porsche do wiodącego sportowego modelu 911 GT3 świadczy
o ciągłości i trwałości naszych osiągnięć w tym zakresie – dodał Sanjay Khanna, Dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Tegoroczna prezentacja nowego Porsche 911 GT3 zbiega się w czasie z 50. rocznicą powstania serii 911. Dunlop również obchodzi w tym roku 125. rocznicę założenia firmy przez Johna Boyda Dunlopa, wynalazcy pierwszej opony pneumatycznej.