EURONCAP: SKODA SCALA UDOWODNIŁA SKUTECZNOŚĆ SYSTEMÓW

skoda-scala-be1

W kompleksowym teście przeprowadzonym przez niezależną europejską organizację NCAP, najwyższą ocenę pięciu gwiazdek otrzymała nowa Škoda Scala.

Model uzyskał 97 procent punktów w kategorii Ochrona dorosłych oraz pełne 6 punktów za ochronę rowerzystów. Nowy kompakt marki potwierdził tym samym, że zapewnia bezpieczeństwo.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Scala, oprócz ogólnej pięciogwiazdkowej noty, uzyskała uzyskała znakomity wynik w teście dotyczącym bezpieczeństwa osób dorosłych. Na pozytywny rezultat wpływ miały zastosowane systemy bezpieczeństwa, takie jak: Front Assist z funkcją ochrony pieszych i rowerzystów oraz zintegrowany system awaryjnego hamowania w mieście City Emergency Brake, oba oferowane w standardowym wyposażeniu.

skoda-scala-be2

W kategorii systemów wspomagania kierowcy wyróżnione zostały Side Assist, który ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu lub znajdujących się w martwym punkcie samochodu oraz dostępny w standardzie asystent pasa ruchu Lane Assist, oceniony na 3,5 punktów w czterostopniowej skali.

– Inżynierowie Škody nieustannie pracują nad optymalizacją aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa naszych modeli. Nowa Scala została wyposażona w systemy wspomagania kierowcy do tej pory zarezerwowane głównie dla samochodów klasy premium. Osiągnięcie najwyższej pięciogwiazdkowej oceny w europejskim teście NCAP jest potwierdzeniem naszej codziennej pracy. Jesteśmy szczególnie dumni i możemy się pochwalić, że wszystkie aktualne modele marki uzyskały najwyższy, pięciopunktowy wynik w teście Euro NCAP – komentuje Christian Strube, członek zarządu marki ds. rozwoju technicznego.

skoda-scala-be3

Nowy model stworzony jest z materiałów o podwyższonej twardości, zapewniającej odpowiednią sztywność. Nadwozie wykonane jest ze stali, z której 70 proc. charakteryzuje się wysoką i bardzo wysoką wytrzymałością lub jest specjalnie hartowana.

Ponadto nowe auto wyposażone jest w dziewięć poduszek powietrznych, w tym opcjonalną poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy i opcjonalne poduszki boczne z tyłu.

Dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo obejmują hamulec Multi- Collision Brake, opcjonalny proaktywny system ochrony pasażerów Crew Protect Assist, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina pasy bezpieczeństwa, a także rozwiązanie Top Tether do mocowań Isofix, która stabilizuje fotelik łącząc go z oparciem siedzenia samochodu dla jeszcze większej ochrony najmłodszych.