EXIDE TECHNOLOGIES: AKUMULATORY DO VOLVO

Volvo S60 T6

Exide Technologies, globalny producent akumulatorów rozruchowych, został wybrany przez Volvo jako dostawca najnowszych akumulatorów wykonanych w technologii EFB (Enhanced Flooded Batteries).

Akumulatory dla Volvo produkowane są w zakładach Exide w Poznaniu i są przeznaczone do samochodów z systemem Start-Stop i manualną skrzynię biegów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Volvo zdecydowało o wprowadzeniu najnowszych akumulatorów Exide EFB kierując się wysokim poziomem ich zaawansowania technologicznego. Nowa generacja, wykonana w technologii EFB, to konstrukcje dostosowane pod względem wymagań stawianych przed producentami samochodów w zakresie redukcji emisji spalin i zużycia paliwa. Co najważniejsze, wysoka odporność tych akumulatorów na pracę cykliczną w wysokich temperaturach sprawia, że EFB odpowiadają wszystkim wymaganiom samochodów z systemem Start&Stop. Akumulatory z Poznania są montowane pod maską pojazdów produkowanych w zakładach Volvo w Gandawie (Belgia) i w Torslandzie (Szwecja).

Odnowa starego partnerstwa

Obecny kontrakt pomiędzy Exide i Volvo to kolejny krok trwającej od dekad współpracy.

– Ta nowa odsłona partnerstwa Volvo i Exide jest dowodem niezawodności naszych innowacyjnych produktów oraz potwierdzeniem, że dostosowanie oferty do zróżnicowanych potrzeb klientów przynosi efekty – powiedział Michael Geiger, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Exide Europe.

Nowe porozumienie jest doskonałą okazją zarówno dla Exide, jak i dla Volvo, by umocnić pozycję w rosnącym rynku technologii Start-Stop, która umożliwia znaczącą redukcję emisji spalin.