FORD FOCUS Z LAMPAMI OSRAM LEDRIVING XENARC

osram-ford-fo1

Zamienniki oryginalnych przednich świateł do Forda Focusa trzeciej generacji (2011-14) znalazły się wśród nowości Osram dla motoryzacyjnego rynku aftermarket.

Wymiana na lampy LEDriving Xenarc podnosi poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy i uatrakcyjnia stylistykę auta.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przednie lampy Xenarc to produkt o wysokiej jakości wykonania i estetycznym wyglądzie. Zostały wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i zapewniają lepszą widoczność niż światła znajdujące się w wyposażeniu fabrycznym Forda Focusa. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga modyfikacji instalacji elektrycznej. Światła mają europejską homologację ECE, dzięki czemu można z nich korzystać w czasie jazdy po drogach publicznych.

osram-ford-fo2

Zamienniki lamp łączą dwie nowoczesne technologie. W nowym modelu zintegrowano ksenonowe źródła światła D8S o mocy 25 W z diodami. Te pierwsze są użyte do funkcji świateł mijania oraz drogowych (tzw. biksenon), a LED-y pełnią rolę kierunkowskazów, świateł do jazdy dziennej i pozycyjnych. Hybrydowe lampy zapewniają do 70 proc. więcej światła od minimalnych wymagań normy ECE i pozwalają oświetlić drogę nawet do 180 m przed pojazdem.

Dodatkowo ich światło jest do 40 proc. bielsze w porównaniu z reflektorami halogenowymi w Fordzie Focusie trzeciej generacji, a jego barwa jest zbliżona do światła dziennego. Dzięki nowoczesnej technologii nazwanej lightguide, lampy Osram zapewniają jednorodne światło bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych.

osram-ford-fo3

Wyjątkowo trwałe

Przednie światła Osram LEDriving Xenarc mają 2-letnią gwarancję, spełniają wymagania normy IP69K (pyło- i wodoszczelności, również w przypadku strumienia wody z wysokociśnieniowych myjek) oraz są znacznie trwalsze niż fabryczne lampy halogenowe. W dodatku nie wymagają systemu samopoziomowania ani spryskiwaczy.

Wymiana zapewni użytkownikom tych samochodów znaczną poprawę bezpieczeństwa jazdy – kierowca więcej widzi i ma dodatkowy czas na reakcję. Prosta instalacja typu plug & play nie sprawia problemów, a nie bez znaczenia jest też wygląd auta.