Ford Mustang GTD Liquid Carbon, nowa wersja w gamie Mustanga GTD, debiutuje na torze Laguna Seca.
To doskonałe miejsce, aby podkreślić, jak technologia lekkiego włókna węglowego, pochodząca ze świata sportów motorowych, przyczynia się do poprawy jakości, atrakcyjności nadwozia oraz osiągów GTD.
Zobacz także:

Włókno węglowe jest często wykorzystywanym materiałem konstrukcyjnym w pojazdach wyścigowych w wielu prestiżowych seriach, między innymi w IMSA, w której startuje Mustang GT3 – model, który był inspiracją i bazą projektową dla Mustanga GTD. Wyjątkowa wersja GTD Liquid Carbon nie wymaga etapu, który przechodzi każdy samochód w lakierni, dzięki czemu zyskuje aerodynamiczny, rasowy styl, nie tracąc przy tym nic z ekstremalnych osiągów na torze. Wygląd nie jest wyłącznie pochodną założeń stylistycznych – ma także swoje uzasadnienie funkcjonalne. Rezygnacja z lakieru i zastąpienie blachy w drzwiach klejonym włóknem węglowym pozwoliła zredukować wagę tej wersji o prawie 6 kilogramów w porównaniu z Mustangiem GTD Carbon Series z pakietem Performance.
Mustang GTD Liquid Carbon jest najwyższym stadium zaawansowanej technicznie, wyczynowej konstrukcji Mustanga GTD i podkreśla wyścigowe, ultranowoczesne rozwiązania, które kryje każdy Mustang GTD – mówi główny inżynier programu Mustanga GTD, Greg Goodall. Mustang GTD to świetnie prezentujący się samochód, a dzięki efektownej karbonowej karoserii i funkcjonalnym elementom aerodynamicznym wyróżnia się jeszcze bardziej – dodaje Goodall.
Podobnie jak w przypadku serii Carbon, wzór i przetłoczenia na masce, dachu, tylnej części nadwozia i tylnym błotniku idealnie pasują do linii symetrii pojazdu. Dodatkowo błotniki i panele boczne komponują się z elementami dachu i maski pojazdu – efektem jest jednolite wzornictwo nadwozia wykonanego z włókna węglowego. Mustang GTD Liquid Carbon został wyposażony w wyróżniające go czarne zaciski hamulcowe Brembo, harmonizujące z anodyzowaną powierzchnią obudowy z błyszcząco-czarnym oznaczeniem „GTD”. W standardowym wyposażeniu znajduje się zestaw akcesoriów Mustang GTD Performance, podobnie jak w Mustangu GTD Spirit of America.
Wysokie osiągi wymagają wysokiej precyzji. Kiedy projektowaliśmy Mustanga GTD Liquid Carbon, ważne było, aby pojawiły się pewne detale, ponieważ świadczą one o staranności i dokładności, wymaganej podczas tworzenia pojazdu takiego jak Mustang GTD, jak i do konkurowania i wygrywania na światowych torach z Mustangiem GT3 – powiedział Anthony Colard, kierownik projektu Mustang GTD.
Wnętrze Mustanga GTD Liquid Carbon wyróżnia się odważnym połączeniem czarnej skóry i zamszowej mikrofibry Dinamica oraz przeszyciami w kolorze Hyper Lime na fotelach, panelach drzwi, konsoli środkowej, desce rozdzielczej i kierownicy. Odbijający światło gradient pośrodku siedzeń dodaje jasny akcent do przemyślanego i wyrazistego wnętrza.
Pojawienie się Mustanga GTD Liquid Carbon obok wersji standardowych Spirit of America i Carbon Series, oznacza, że klienci szukający Mustanga GTD mogą wybierać wśród modeli eksponujących więcej lub mniej elementów z włókna węglowego.
Pierwsze dostawy Mustanga GTD Liquid Carbon planowane są w październiku.







![MERCEDES-AMG: GLC 53 4MATIC+ Z NOWĄ RZĘDOWĄ SZÓSTKĄ I TRYBEM DRIFT Nowy Mercedes-AMG GLC 53 4MATIC+ zadebiutował z gruntownie zmodernizowanym 6-cylindrowym silnikiem oraz […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mercedes-AMG-GLC-53-4MATIC-65x65.jpg)
![AC CARS: COBRA GT COUPE Z SILNIKIEM V8 O MOCY 730 KM AC Cars zaprezentowało produkcyjną wersję modelu AC Cobra GT Coupe, pierwszego seryjnego […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/AC-Cobra-GT-Coupe-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: JAC POLSKA Z DWOMA PREMIERAMI I PONAD 1100 ZAMÓWIENIAMI JAC Polska zaprezentował podczas targów Motor Show Poznań 2026 jedno z największych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Poznan-2026-JAC-65x65.jpg)
![PEKIN 2026: LEPAS L4 EV ZAPOWIADA GLOBALNĄ STRATEGIĘ MARKI Marka LEPAS zapowiada premierę modelu L4 EV podczas targów Auto China 2026 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Lepas-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: PEWNE ZWYCIĘSTWO BRACI SZEJÓW W LUBLINIE Jarosław Szeja i Marcin Szeja wygrali 10. Rajd Nadwiślański, drugą rundę KIQ […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwoslanski-2026-meta-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: BRACIA SZEJOWIE LIDERAMI PO PIERWSZYM DNIU Jarosław i Marcin Szejowie zakończyli pierwszy dzień 10. Rajdu Nadwiślańskiego, drugiej rundy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwislanski-2026-d1-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: BERLINGO ŚWIĘTUJE 30 LAT I PONAD 4,2 MLN SPRZEDANYCH AUT Citroen Berlingo świętuje 30-lecie obecności na rynku, pozostając jednym z najbardziej rozpoznawalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Citroen-Berlingo-65x65.jpg)
![SEAT: JAK IBIZA GTI I CORDOBA WRC STWORZYŁY LEONA FR Sportowe DNA marki SEAT nie zaczęło się od Leona FR. Hiszpański producent […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/SEAT-rajdy-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MAZDA: TESTY PALIWA HVO100 W POLSCE. CX-60 I CX-80 POJADĄ NA ODNAWIALNYM DIESLU Mazda Motor Poland rozpoczyna testy odnawialnego paliwa HVO100 w modelach CX-60 i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mazda-paliwa-HVO100-65x65.jpg)
![VOLVO: TESLA SUPERCHARGER DOSTĘPNE W APLIKACJI VOLVO CARS Volvo Cars rozszerza możliwości ładowania swoich samochodów elektrycznych, integrując dostęp do sieci […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volvo-Tesla-Supercharger-65x65.jpg)
![EURO NCAP: SUBARU UNCHARTED I E-OUTBACK Z MAKSYMALNĄ OCENĄ Nowe elektryczne modele Subaru Uncharted oraz Subaru E-Outback uzyskały najwyższą ocenę pięciu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Euro-NCAP-Subaru-E-Outback-i-Uncharted-65x65.jpg)
![VOLVO: NIEMAL 42 TYSIĄCE OSÓB ODWIEDZIŁO MIASTECZKA VOLVO FOR SAFETY Blisko 42 tysiące osób odwiedziło pierwsze trzy edycje Volvo For Safety w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volvo-For-Safety-65x65.jpg)
![TOYOTA: NOWY HILUX TRAFIŁ DO PRODUKCJI I POLSKIEJ PRZEDSPRZEDAŻY Toyota rozpoczęła produkcję dziewiątej generacji modelu Hilux wyposażonego w układ Mild-hybrid 48V […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-Hilux-65x65.jpg)
![FORD: RANGER PHEV Z NAPĘDEM 281 KM I ZASIĘGIEM DO 43 KM Ford Ranger PHEV jest teraz dostępny w Polsce aż w pięciu wersjach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Ford-Ranger-PHEV-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: SPORTCONTACT 7 FORCE DLA NOWEGO BRABUSA BODO Continental zaprezentował nową oponę klasy ultra-ultra-high-performance – SportContact 7 Force, opracowaną specjalnie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Continental-SportContact-7-Force-Brabus-65x65.jpg)
![GOODYEAR: NOWA GENERACJA OPON CAŁOROCZNYCH VECTOR ALL SEASON 4 Goodyear wprowadza nową generację opony całorocznej, rozwijając segment w przeddzień jego 50-lecia. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: MQB EVO PRZYGOTOWANA NA HYBRYDY I NOWE SYSTEMY CYFROWE MQB evo to najnowsza generacja modułowej platformy Volkswagena, która stanie się podstawą […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-MQB-evo-65x65.jpg)
![CUPRA: LAUNCH CONTROL – JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA INSPIROWANA MOTORSPORTEM Launch Control jeszcze niedawno pozostawał rozwiązaniem znanym głównie ze świata motorsportu. Dziś […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/CUPRA-Launch-Control-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
