FORD: POWRÓT CZYLI KULISY HISTORII NOWEGO MODELU GT

FordGT1

Gdy Ford zaprezentował nowy model GT, środowisko motoryzacyjne było zaskoczone, że wcześniej nie wyciekły żadne informacje na ten temat.

Teraz producent podnosi kurtynę, prezentując serię pięciu krótkich filmów, które można zobaczyć w serwisie YouTube pod nazwą „Powrót”, prezentujących kulisy powstania samochodu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

Inspiracją do zbudowania najnowszego Forda GT była pasja do wprowadzania w życie niecodziennych rozwiązań. Uczczenie pięćdziesiątej rocznicy pierwszego zwycięstwa ówczesnego modelu GT w Le Mans poprzez powrót do tej kultowej serii było śmiałym przedsięwzięciem dla firmy. Zaprezentowała ona w rezultacie najnowsze rozwiązania w dziedzinie jednostek napędowych EcoBoost, aerodynamicznego designu oraz lekkiej konstrukcji.
– Ford GT to popis zaawansowanych technologii, które w przyszłości wprowadzimy w gamie naszych modeli. Dzięki temu samochodowi będziemy nie tylko wiedzieć, co jest możliwe do osiągnięcia w przyszłości, ale również napiszemy kolejny rozdział w naszej historii związanej z wyścigami oraz produkcją aut – powiedział Bill Ford, prezes wykonawczy, Ford Motor Company.

FordGT2

Podczas projektowania nowego Forda GT, inżynierowie firmy dążyli do osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy komfortowymi warunkami pracy kierowcy na co dzień, a wymaganiami stawianymi supersamochodowi uczestniczącemu w wyścigach na całym świecie. To, co sprawdzało się w ruchu ulicznym musiało również zdać egzamin na torze wyścigowym.

– Ten projekt jest bliski sercom wszystkich osób z zespołu Forda i Ford Performance. Ford GT odzwierciedla nasze największe aspiracje. Naszą siłą napędową jest dążenie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, zupełnie jak w przypadku pierwszego Forda GT. Nie zależy nam na krótkotrwałym sukcesie – myślimy długoterminowo, oferując doskonały produkt, który w ekscytujący sposób kontynuuje tradycję Forda GT, a także wyznacza nowe standardy inżynieryjne – powiedział Raj Nair, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktów i dyrektor ds. technicznych.

W serii „Powrót” występują Ford, Nair oraz Dave Pericak – dyrektor Ford Performance. Cykl filmów skupia się na procesie opracowywania Forda GT, a także na jego udziale w wyścigach na torach całego świata, w tym w mistrzostwach FIA WEC (seria globalna) i mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship (seria północnoamerykańska).

– Jesteśmy dumni z tego, jak daleko zaszliśmy, jednak przed nami jeszcze daleka droga. Za każdym razem, gdy ścigamy się Fordem GT dowiadujemy się czegoś nowego. Naszym głównym celem jest natomiast powrót do Le Mans – powiedział Pericak.

Pięć odcinków filmu przedstawia:

• Rozdział 1: „Powrót: Decyzja” – Bill Ford, Raj Nair i Dave Pericak mówią o tym, co będzie potrzebne, aby odnieść sukces w przypadku nowego Forda GT.
• Rozdział 2: Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne” – GT prezentuje najnowsze i najlepsze rozwiązania techniczne – elementy, które w przyszłości znajdą się we wszystkich modelach seryjnych tego producenta.
• Rozdział 3: „Ścigajmy się” – historia debiutu wyścigowego GT podczas wyścigu Rolex 24 na torze Daytona.
• Rozdział 4: „Perspektywa kierowcy” – historia z punktu widzenia kierowcy – jakie to uczucie zostać wybranym do startów w wyścigu 24h Le Mans (już wkrótce).
• Rozdział 5: „Droga do Le Mans” – Przygotowania do startu kończą się wraz z rozpoczęciem wyścigu 24h Le Mans 2016 (już wkrótce).