FORD: ZMODYFIKOWANE WERSJE MONDEO (CENY)

MONDEO 1_2010_31

Firma Ford Motor Company ogłosiła wprowadzenie na rynek zmodyfikowanych wersji Forda Mondeo, które będą odznaczały się emisją CO2 zredukowaną o 8 procent, niższym zużyciem paliwa, bogatszym wyposażeniem i atrakcyjną ceną.

W zależności od rynku, modele wyposażone w silnik wysokoprężny 2,0 l Duratorq będą wydzielały zaledwie 119 gramów CO2 na kilometr – to o 10 g/km mniej, niż dotychczas.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Jednostka 2,0 l Duratorq montowana pod maską Forda Mondeo rozwija nawet 163 KM, co oznacza, że model ten jest mocniejszy, niż większość konkurencyjnych pojazdów emitujących poniżej 120 gramów CO2 na kilometr. Zużycie paliwa zostało jednocześnie zredukowane z 4,9 do 4,6 l/100 km.

Ford ogłosił również, iż w zależności od rynku wprowadza nowe bogatsze pakiety wyposażenia promocyjnego, na których klient zyskuje do 49 proc. upustu oraz nowe promocyjne ceny, niższe nawet do 14 600 zł. Teraz ceny Forda Mondeo zaczynają się już od 63 00 złotych.

MONDEO 2_2010_08

Inżynierowie firmy Ford zmodyfikowali parametry 2-litrowego silnika wysokoprężnego Duratorq i zoptymalizowali profil aerodynamiczny, aby uzyskać emisję CO2 na poziomie 119 g/km w przypadku limuzyny i 120 g/km w przypadku kombi.

Obniżenie emisji pozwoli nabywcom Forda Mondeo skorzystać z ulg podatkowych oferowanych w wielu państwach europejskich, obejmujących pojazdy wydzielające 120 gramów CO2 na kilometr lub mniej.

Silnik wysokoprężny 2,0 l Duratorq osiąga również niższą emisję CO2 w modelach Ford Galaxy i Ford S-MAX, która utrzymuje się teraz na poziomie 139 g/km.

MONDEO 3_2010_24

– Nasi inżynierowie włożyli wiele wysiłku w opracowanie silnika oferującego zarówno wysoką moc 163 KM, jak i emisję CO2 poniżej 120 g/km, dzięki czemu klienci mogą liczyć na wysoką dynamikę jazdy i oszczędności wynikające z potencjalnych ulg podatkowych. Samochód oferuje jednocześnie niższe zużycie paliwa w rzeczywistych warunkach eksploatacji, znakomite własności jezdne oraz poziom bezpieczeństwa potwierdzony pięcioma gwiazdkami uzyskanymi w testach Euro NCAP – powiedziała Barb Samardzich, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe.

W dwudziestoletniej historii Forda Mondeo, model ten sprawdził się jako samochód biznesowy i rodzinny, a eksperci docenili zaawansowane technologie z zakresu ochrony środowiska, które znajdują się na pokładzie samochodu.

MONDEO 4_D_2010_04

Oto niektóre wyróżnienia przyznane ostatnio temu modelowi:
• What Car? Green Awards, Wielka Brytania, Najbardziej ekologiczny samochód rodzinny roku 2011 i 2012;
• What Car? Awards, Wielka Brytania, Najlepszy samochód rodzinny roku 2011;
• Dagens Næringsliv, Norwegia, Najlepszy samochód firmowy roku 2011.

Ford Mondeo oferuje również szereg zaawansowanych technologii, na czele z funkcją wczesnego ostrzegania Forward Alert oraz systemem utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, czyli dwoma opracowanymi przez Forda systemami, które otrzymały prestiżową nagrodę Euro NCAP Advanced. Oprócz tego na pokładzie znajduje się inteligentny tempomat, sygnalizacja pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, system adaptacyjnego oświetlenia z przodu, system wspomagający ruszanie na wzniesieniu oraz automatyczny przełącznik świateł drogowych.

MONDEO 5_2010_09

CENY

Podajemy je poniżej w galerii.

Uwaga:
– ** dotyczy tylko samochodów z zapasów magazynowych: wersja niedostępna w produkcji;
– M5 – manualna 5-cio stopniowa skrzynia biegów
– M6: manualna 6-cio stopniowa skrzynia biegów;
– PowerShift: automatyczna 6-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów;
– A6: automatyczna 6-biegowa skrzynia biegów Durashift;
– Duratec: silnik benzynowy;
– TDCi: silnik wysokoprężny;
– EcoBoost: silnik benzynowy turbodładowany.