FRANKFURT 2013: STOISKO AUDI BĘDZIE OBLEGANE

Audi A8 L W12 quattro

W tym roku, po raz kolejny, Audi wita zwiedzających Międzynarodową Wystawę Motoryzacyjną IAA we Frankfurcie nad Menem na stoisku o niebanalnej stylistyce.

Zbudowany specjalnie na potrzeby wystawy pawilon, zaprasza do spojrzenia z niecodziennej perspektywy na warunki miejskiej mobilności. W jego wnętrzu zobaczymy wyrastające z sufitu wieżowce, a nawet całe dzielnice, tworzące kompleksowe „wiszące miasta“. Zwiedzający mogą tu bezpośrednio doświadczyć, jak zróżnicowana może być mobilność przyszłości i jakie techniczne innowacje oferuje Audi.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


– We Frankfurcie, na własne oczy można się przekonać jaką koncepcję wystawiania produktu i mówienia o przyszłości ma Audi. Postawienie oczekiwań do góry nogami i wywołanie efektu „WOW” – tegoroczna koncepcja naszego pawilonu to kolejny krok w rozwoju marki. Rzut oka na detale wystarczy, by szybko dojść do wniosku, że ekspozycja Audi na IAA 2013 jest symbolem stylistycznych i technicznych ambicji marki – powiedział Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

Audi stellt die IAA auf den Kopf

Forma budynku, któremu nadano kształt sześcianu, jest lekka, nakreślona bardzo minimalistycznie. Dzięki swemu czterometrowemu cokołowi obudowanemu lustrzanymi szybami, wydaje się unosić ponad wolną od zabudowy powierzchnią centralnej Agory terenów targowych. Pawilon stoi na dokładnie tym samym miejscu, na którym w roku 2011 Audi zbudowało swoją pierwszą – wtedy jeszcze czasową – markową ekspozycję.

„Wiszące miasta“ w tegorocznym pawilonie powstaną dzięki projekcjom ze specjalistycznych rzutników i dzięki 11 milionom 200 tysiącom diod LED wykorzystanym do stworzenia realistycznych obrazów. Lustra na podłodze i suficie powiększą miejskie przestrzenie i zintegrują je z pokazywanymi modelami Audi. Efekt końcowy to imponujący świat doznań, który zaprezentuje zwiedzającym nowe spojrzenie na różnorodność miejskiej mobilności jutra.

Budowa ekspozycji rozpoczęła się w połowie lipca. Do momentu uruchomienia pawilonu, co nastąpiło podczas „dnia prasowego” Targów Motoryzacyjnych, zostało ułożonych około 2300 metrów kwadratowych szklanej powierzchni lustrzanej i ponad 15 kilometrów kabli i przewodów. 3400 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej są sceną, na której pojawią się główni bohaterowie wystawy: 28 samochodów marki Audi.

65. Międzynarodowa Wystawa Motoryzacyjna IAA we Frankfurcie nad Menem potrwa do 22 września 2013 roku. Warto przypomnieć, że podczas IAA w roku 2011 pawilon Audi odwiedziło ponad 800 tysięcy osób.