GARMIN: NOWA NAWIGACJA ZUMO XT – NIE JEST TANIA

Garmin zaprezentował nowy model motocyklowej nawigacji zūmo XT. Przystosowany do używania w rękawicach ekran dotykowy ma jasny i wyraźny 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD.

Produkt jest dostępny od marca w sugerowanej cenie detalicznej 499,99 euro.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Zaprojektowany, aby wytrzymać najbardziej wymagające warunki pogodowe i nierówny teren, zūmo XT jest odporny na deszcz oraz zgodny amerykańskim standardem militarnym 810 G w zakresie upadków. Motocykliści docenią również wszechstronność zūmo XT, w którym za pomocą jednego przycisku można łatwo przełączać widok trasy pomiędzy się pomiędzy mapami ulicznymi i topograficznymi oraz zdjęciami satelitarnymi BirdsEye.

Zūmo XT ma pełen pakiet funkcji, począwszy od nowych opcji Garmin Adventurous Routing, które wyszukują najciekawsze i najbardziej malownicze trasy w okolicy. Poszukiwaczom przygód, nawigacja oferuje nie tylko wskazówki głosowe, ale też dostęp do map topograficznych, które pomagają odkrywać nowe miejsca.

Garmin Explore pomaga natomiast w łatwym planowaniu podróży, wraz z trasami dojazdowymi, ścieżkami i punktami orientacyjnymi – trasę można ustawić zarówno z poziomu zūmo XT, jak i telefonu lub komputera. Dodatkowo, podgląd trasy można uzupełnić o wysokiej jakości obrazy satelitarne Birdseye, dostępne do pobrania bez wymaganej subskrypcji.

zūmo XT, oferuje także dostęp od informacji o atrakcjach w okolicy z serwisu iOverlander, rankingów TripAdvisor i treści Foursquare. Dodatkowo, bezpłatna aplikacja Garmin Drive umożliwia łatwe dzielenie się zapisem pokonanej trasy, a także bezprzewodowy import zaplanowanych tras i plików GPX do zūmo XT. Dzięki sparowaniu nawigacji z telefonem, zūmo XT będzie wyświetlać nie tylko powiadomienia, ale też informacje o bieżącym ruchu, prognozę pogody czy ceny paliwa.

Urządzenie można sparować także z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach, który umożliwia dwukierunkową wymianę wiadomości tekstowych, udostępnianie lokalizacji i nadanie sygnału SOS z dowolnego miejsca na świecie. Łączność z Bluetooth umożliwia także odtwarzanie plików MP3 zapisanych w nawigacji lub sterowanie muzyką stremowaną z telefonu. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na wygodną aktualizację map i oprogramowania bez konieczności korzystania z komputera.

Urządzenie można podłączyć urządzenie do stałego zasilania lub korzystać z baterii o wydłużonej żywotności baterii, która pozwala na pracę do 6 godzin (do 3,5 godziny przy ustawieniu jasności wyświetlacza na 100 proc.).