GENEWA 2012: DACIA – DEBIUT MODELU LODGY

W 2012 roku gama samochodów Dacia powiększy się o nowy model − Lodgy − minivan oferowany w wersji 5- i 7-miejscowej. Nowy samochód charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, spełniając oczekiwania wielodzietnych rodzin.

Klienci poszukujący wszechstronnego auta za umiarkowaną cenę, zazwyczaj decydujące się dotychczas na zakup samochodu używanego, już wkrótce będą mogły sprawić sobie nowego minivana z 3-letnią gwarancją. Bardzo pojemna Dacia Lodgy wyraża poprzez swoją stylistykę najważniejsze cechy Dacii: przestronność, solidność i funkcjonalność.

Sylwetka auta potwierdza przestronne wnętrze, także w 3 rzędzie siedzeń, przy zachowaniu znacznej objętości bagażnika, pomimo całkowitej długości, która nie przekracza 4,5 m. Nazwa – Lodgy – wywodząca się z angielskiego słowa „lodge”, nawiązuje bezpośrednio do najważniejszej cechy tego modelu, który może swobodnie pomieścić całą rodzinę wraz z bagażami.

Dacia Lodgy zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2012 roku.

 

 

Marka, która się rozwija

Dacia, marka Grupy Renault, reaktywowana w 2004 wraz z inauguracją modelu Logan, stała się po upływie 8 lat liczącym się graczem na rynku motoryzacyjnym. Dacia, która jako pierwsza wprowadziła nowe podejście do samochodów (stawiając na pomysłowe rozwiązania po jak najlepszej cenie) potrafiła zdobyć zaufanie klientów dzięki jasno określonemu systemowi wartości:
– obszerne wnętrze, znajdujące odzwierciedlenie w postaci najlepszego na rynku stosunku ceny
do przestronności;
– prostota, z ofertą wyposażenia ukierunkowaną na to, co najistotniejsze;
– niezawodność, dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technicznym Grupy Renault.

W skład gamy wchodzą obecnie 3 wiodące modele:
– Logan: w wersjach: sedan, kombi (MCV), van i pick-up;
– Sandero: w wersjach hatchback i crossover (Stepway);
– Duster: SUV w wersjach 4×2 i 4×4.

Sportowy sukces

Uczestnicząca po raz trzeci w wyścigach Trophée Andros Dacia zerwała z utartymi kanonami, wystawiając – co zdarza się po raz pierwszy w historii tych zawodów – auto typu MPV: Dacię Lodgy „Glace”.

Do wyścigu wystawione zostają każdorazowo dwa takie samochody, a za ich kierownicą zasiada trzech znakomitych kierowców: A\Alain Prost, Nicolas Prost oraz Evens Stievenart. W połowie bieżącego sezonu 2011/2012 (składającego się z ośmiu wyścigów), Alain Prost zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji, po odniesieniu dwóch zwycięstw w trzech wyścigach (więcej: www.tropheeandros.com).

Najbliższe zawody odbędą się 7 stycznia.