GENEWA 2012: NOWE OPONY YOKOHAMA

Yokohama Rubber Co. Ltd., producent opon marki Yokohama zapowiedział swój udział w nadchodzących targach motoryzacyjnych Genewa Motor Show. Podczas tegorocznej imprezy Yokohama przedstawi dwa nowe modele opon – BluEarth AE-01 i Geolandar SUV – wprowadzane w marcu na rynek europejski. Firma zaprezentuje także autorski model koncepcyjnej opony przyszłości.

Podczas salonu samochodowego Palexpo, Yokohama przedstawi innowacyjną oponę osobową BluEarth AE-01 – nowość z serii ogumienia przyczyniającego się do niższego zużycia paliwa. Obok opony BluEarth-1, wprowadzonej na rynek europejski w kwietniu 2011 roku, model BluEarth AE-01 będzie drugim produktem w ramach tej marki. Kolejna prezentowana nowość to Geolandar SUV – opona nowej generacji, dedykowana do pojazdów typu SUV, pozwalająca na jeszcze większe niż do tej pory obniżenie zużycia paliwa przez samochód.

Obie nowości opracowane zostały na bazie koncepcji BluEarth, której motto brzmi: „przyjazne dla człowieka, zmniejszające obciążenie dla środowiska”. Opony BluEarth AE-01 oraz Geolandar SUV, poza obniżeniem zużycia paliwa przez pojazd, gwarantują także większe niż do tej pory bezpieczeństwo i komfort jazdy.

W tym roku w Genewie Yokohama zaprezentuje również nowatorski model koncepcyjnej opony przyszłości „Nature design”. Projekt oparty jest na „naturalnej konstrukcji” zainspirowanej formami i zjawiskami występującymi w przyrodzie. Opona zaprezentowana zostanie wraz z elektrycznym pojazdem Yokohama Formuła EV X-01, wyprodukowanym w ramach współpracy z Japan EV Club. W ten sposób Yokohama pragnie podkreślić swoje zaangażowanie w dążeniu do zapewnienia kierowcom jak największego komfortu jazdy, troskę o środowisko naturalne i człowieka, pokazując jednocześnie możliwości technologiczne pozwalające jej na realizację tych celów.

Podczas targów zaprezentowane zostaną także opony z gamy produktów flagowych Yokohama Advan, m.in.: Advan Sport V105 i Advan S.T. Seria jest wykorzystywana jako oryginalne wyposażenie przez wielu producentów najwyższej klasy samochodów.