GENEWA 2013: FORD ECOSPORT – WERSJA NA EUROPĘ

FordEcoSport 1_17

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie Ford zaprezentował europejską wersję Forda EcoSport, który dołączy do powiększającej się gamy pojazdów typu SUV w ramach transformacji produktowej Forda.

Kompaktowy Ford EcoSport, zbudowany w oparciu o globalną platformę Forda dla samochodów segmentu B, będzie odznaczał się zwinnością i niskim zużyciem paliwa niewielkiego samochodu rodzinnego oraz wszechstronnością, przestronnością, wysoką pozycją za kierownicą oraz off-roadowym charakterem typowego SUV-a.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Ford EcoSport dołącza do nowego Forda Kuga i pomoże firmie zrealizować ambitny plan sprzedaży na rynku europejskim miliona SUV-ów w ciągu najbliższych sześciu lat. Ford planuje także wprowadzić na rynek europejski Forda Edge nowej generacji, większego i bardziej luksusowego modelu popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

FordEcoSport 2_10

Nowy Ford EcoSport będzie oferowany z silnikiem 1,0 l EcoBoost o mocy 125 KM, który zwyciężył w konkursie „International Engine of the Year”, jednostką wysokoprężną o pojemności 1,5 l i mocy 110 KM oraz odmianą 90 KM silnika 1,5 l, który zapewni autu czołową w klasie ekonomikę zużycia paliwa.

– Nowy Ford EcoSport w wersji europejskiej jest bardzo ekonomicznym, zwrotnymi stylowym pojazdem, który obok kompaktowego Forda B-MAX, bestsellerowego Forda Fiesta oraz nowego Forda Tourneo Courier uzupełni gamę niewielkich pojazdów przeznaczonych na rynki w Europie – powiedział Nick FitzGerald, główny inżynier programu EcoSport.

Ford EcoSport jest pierwszym globalnym pojazdem Forda opracowanym w całości w Ameryce Południowej. Przełomowy model pierwszej generacji zadebiutował w 2003 roku, tworząc nowy segment aut i sprzedając się w regionie w liczbie ponad 700 000 egzemplarzy. Nowa wersja, która pojawiła się na rynku w Brazylii we wrześniu ubiegłego roku, ma szansę przyczynić się do dalszego rozwoju Forda w Indiach i Chinach, gdzie samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku.

FordEcoSport 3_12

Po wprowadzeniu do sprzedaży pod koniec tego roku, Ford EcoSport będzie drugim SUV-em w stale wzbogacanej ofercie firmy w Europie – obok niedawno zaprezentowanego Forda Kuga.

Ford planuje także wprowadzić na rynek europejski Forda Edge nowej generacji, większego i bardziej luksusowego modelu popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach. W tym roku Ford rozpocznie również w Rosji produkcję siedmiomiejscowego SUV-a Forda Explorer.

Eleganckie nadwozie Forda EcoSport zostało aerodynamicznie wyprofilowane w celu ograniczenia zużycia paliwa. Duża osłona chłodnicy, krótka maska i pochylone przednie słupki nadają SUV-owi sportowy, świeży charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd.

FordEcoSport 4_16

EcoSport zostanie wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC. Ponadto, ten kompaktowy SUV będzie jednym z pierwszych pojazdów Forda w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, w tym funkcjami wiodącego serwisu muzycznego Spotify.

Na pokładzie nowego SUV-a znajdzie się także funkcja Emergency Assistance, umożliwiająca powiadomienie o wypadku lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu.

Model ten będzie także wyposażony w bogaty pakiet technologii wspomagających prowadzenie, takich jak układ stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HLA).

– Ford EcoSport osiągnął już status ikony w Ameryce Południowej. Wierzymy, że europejska wersja tego modelu osiągnie podobny sukces i okaże się atrakcyjną propozycją dla naszych klientów – dodał FitzGerald.

FordEcoSport 5_20