GENEWA 2013: GOODYER – NOWE OPONY LETNIE

Goodyear EfficientGrip Performance 1

Goodyear odświeża asortyment opon letnich do samochodów osobowych, wprowadzając linię EfficientGrip Performance. Nowe opony są dostępne w ponad 60 rozmiarach i osiągają jedne z najwyższych ocen w europejskim systemie etykietowania wśród ogumienia dostępnego na rynku.

EfficientGrip Performance posiadają klasę A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni i klasę B w kategorii oporu toczenia. Pod względem trzeciego parametru widocznego na etykiecie, czyli hałasu zewnętrznego, nowe opony uzyskują jedne z najniższych poziomów hałasu wśród dostępnych na rynku opon w tym zakresie rozmiarów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Goodyear EfficientGrip Performance wchodzi na rynek zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu nowego europejskiego obowiązku etykietowania opon, lecz już jest jedną z wiodących pod tym względem opon na europejskim rynku. Nowa opona uzupełnia szeroki asortyment produktów z rodziny Goodyear EfficientGrip. Ta rodzina opon pasuje do pełnej palety samochodów, od małych pojazdów miejskich, do których przeznaczony jest model EfficientGrip Compact, aż po opony EfficientGrip SUV.

– W nadchodzących latach EfficientGrip Performance będzie naszym kluczowym produktem. Linia ta nie tylko obejmuje najszersze spektrum rozmiarów do aut od klasy średniej do luksusowej, ale także będzie stanowić pierwszy krok w realizacji naszego celu bycia jednym z europejskich liderów w dziedzinie unijnej klasyfikacji opon. Sądzimy, że etykietowanie opon zmieni rynek i wpłynie na sposób, w jaki w przyszłości konsumenci będą wybierać opony. Wprowadzenie EfficientGrip Performance to milowy krok Goodyeara w tym kierunku i prawdziwe osiągnięcie – powiedział Hugues Despres, dyrektor marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce podczas oficjalnej premiery na salonie samochodowym w Genewie.

Nowe opony EfficientGrip Performance są oferowane rozmiarach od 14 do 18 cali w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.