GENEWA 2014: YOKOHAMA I JEJ INNOWACYJNA OPONA

Gnewa_14

Podczas targów motoryzacyjnych Salon International de l’Automobile w Genewie, Yokohama Rubber Co., producent opon premium, zaprezentuje najnowszy model z innowacyjnej serii opon przyszłości BluEarth.

Zostaną także wystawione dwa zimowe modele iceGuard iG55 oraz W.drive V905. Jedna największych imprez branży motoryzacyjnej rozpocznie się 6 marca.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Szwajcarskie targi Genewa Auto Salon to jedno z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej na świecie. Producenci z całego świata zaprezentują najnowsze produkty, oryginalne prototypy, innowacyjne rozwiązania i osiągnięcia technologiczne związane z motoryzacją. Yokohama, japoński producent wysokiej jakości ogumienia, zapowiedział prezentację najnowszych modeli opon, które zadebiutują na rynku światowym i europejskim w 2014 roku.

BluEarth-A_AE

Podczas targów Yokohama pokaże nowe modele zimowych opon premium − W.drive V905 oraz iceGuard iG55. Pierwsza z nich to nowość z serii W.drive, docenianej przez użytkowników gamy opon osobowych i dostawczych, charakteryzujących się stabilnością i optymalnymi osiągami w warunkach zimowych. Przeznaczona na rynki wschodnie i skandynawskie nowa opona osobowa iceGuard iG55 zaprojektowana została z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, aby zapewnić bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach zimowych. Dzięki innowacyjnej mieszance gumowej, nowy model zapewnia odpowiednią elastyczność w bardzo niskich temperaturach.

Na swoim stoisku Yokohama zaprezentuje także nową oponę BlueEarth-A AE-50, opracowaną z wykorzystaniem elementów innowacyjnej technologii opon przyszłości, przyjaznych kierowcom i środowisku. To nowość z segmentu premium, zapewniająca użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo jazdy, jednocześnie minimalizująca negatywny wpływ na środowisko naturalne. Opracowana w japońskich laboratoriach technologia, wykorzystująca molekuły olejku pomarańczowego, aerodynamiczną konstrukcję czy ultracienką wkładkę wewnętrzną, gwarantuje doskonałe bezpieczeństwo, mniejsze zużycie paliwa, niższy poziom hałasu zewnętrznego i większą wytrzymałość opony w trakcie użytkowania.