GENEWA 2020: ŚWIATOWE PREMIERY NA STOISKU MERCEDESA I AMG

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Geneva Motor Show Mercedes oraz dział AMG planują kilka światowych i europejskich premier.

Na 90. targach motoryzacyjnych w Genewie będzie można przyjrzeć się odnowionej Klasie E, nowym modelom z rodziny kompaktowych hybryd oraz Marco Polo z Mercedes- Benz Advanced Control (MBAC).


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

W przeddzień imprezy w HEAD – Genève odbędzie się wydarzenie Meet Mercedes, gdzie po raz pierwszy w Europie, zaprezentowany zostanie pojazd koncepcyjny Vision AVTR, zobaczyć będzie też można zwiastun innowacji produktowych związanych z nową Klasą E.

Światowe premiery Klasy E i Mercedes-AMG

Odnowienie Klasy E wiąże się nie tylko z wprowadzeniem kilku wariantów hybrydowych, z których jeden zostanie zaprezentowany właśnie w Genewie. Oznacza również jeszcze bardziej dynamiczny design, zwłaszcza w sportowej stylizacji nadwozia Avantgarde, a także najnowszą generację systemów wsparcia (m.in. aktywna kontrola odległości Distronic, aktywny asystent stop & go, aktywny asystent kierowania i wiele innych).

Modernizacja jest widoczna również we wnętrzu – na przykład w postaci zupełnie przeprojektowanej kierownicy, dostępnej w różnych wersjach, oraz w systemie multimedialnym MBUX (Mercedes- Benz User Experience), który standardowo obejmuje dwa duże, zlokalizowane obok siebie ekrany (10,25 cala). Efekt: kokpit ma wysublimowany, panoramiczny wygląd.

Ważny krok w kierunku przyszłości stanowi też postępująca elektryfikacja układu napędowego. Do Genewy przyjedzie także Klasa E w wydaniu AMG. Obok pojawią się dwa nowe SUV-y z Affalterbach.

Marco Polo

Kompaktowy samochód kempingowy marki Mercedes- Benz wystąpi w Genewie z dwiema inteligentnymi innowacjami. Wiosną 2020 r. w Marco Polo zadebiutuje intuicyjny w obsłudze system informacyjno- rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience), znany z różnych modeli osobowych aut z trójramienną gwiazdą. Równocześnie z wprowadzeniem MBUX-a do oferty trafi nowo opracowany moduł interfejsu MBAC (Mercedes- Benz Advanced Control).

Umożliwia on centralne sterowanie wieloma funkcjami przestrzeni mieszkalnej, takimi jak oświetlenie czy ogrzewanie, za pomocą ekranu dotykowego w kokpicie lub poprzez aplikację na smartfon. W rezultacie Marco Polo staje się inteligentnym domem na kołach.

Vision AVTR

Vision AVTR świętował swoją światową premierę podczas niedawnych targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas, teraz będzie po raz pierwszy prezentowany w Europie. Ten koncepcyjny pojazd, którego nazwa stanowi akronim słów Advanced Vehicle Transformation (z ang. zaawansowana transformacja pojazdu), został zainspirowany filmem Jamesa Camerona Avatar.

Nowy pojazd wyprzedza swoje czasy nie tylko z uwagi na futurystyczny design. Oferuje też zupełnie nieznany poziom interakcji pomiędzy człowiekiem, maszyną i naturą. Rewolucyjna technika akumulatorów wykorzystuje chemię ogniw organicznych na bazie grafenu i jest całkowicie wolna od pierwiastków ziem rzadkich oraz metali szlachetnych.