GEOTERMIA LĄDEK ZDRÓJ: DACIE DUSTER PORADZIŁY SOBIE ŚWIETNIE

dacia-duster-cup1

Pierwsza runda Dacia Duster Elf Cup 2019, a zarazem 2. runda Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych zakończyła się uroczystym wręczeniem pucharów na rynku w Lądku Zdroju.

Trasy Rajdu Geotermia Lądek- Zdrój okazały się bardzo wymagające, a z każdym kolejnym odcinkiem specjalnym rywalizację opuszczały kolejne załogi.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP 2019


 

dacia-duster-cup2

W RMSPT do mety dojechało 18 z 29 załóg, a w RPPST z 22 startujących pojazdów ukończyło 12. Na trasie było grząsko i ślisko, a opady deszczu w ciągu dnia dodatkowo pogorszyły przyczepność. Wiele załóg kończyło rywalizację uszkadzając pojazdy na drzewie czy w przydrożnym rowie.

W Dacia Duster Elf Cup 2019 zawodnicy także mieli wiele przygód i z sześciu startujących ekip na mecie sklasyfikowano cztery. Trzy zwycięskie załogi Dacia Duster Elf Cup 2019 zajęły również czołowe pozycje w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w grupie S2 (aut z bardzo ograniczonymi modyfikacjami).

dacia-duster-cup3

Zwycięzcami Rajdu Terenowego Geotermia Lądek- Zdrój DDEC zostali: Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow. Na drugą pozycję wskoczyli Michał Cebula i Ernest Górecki. Magdalena Zając i Tomasz Mroczek zostali ukarani 8-minutową karą i spadli na trzecie miejsce podium.

Stawkę DDEC zamknęli Pascal Brodnicki i Daniel Siatkowski. Dwie załogi pożegnały się z rywalizacją w bardzo niefortunny sposób, bo tuż przed metą rajdu. Najpierw prowadzący w klasyfikacji Piotr Perzanowski i Rafał Pinkowski zaliczyli dachowanie, a później awaria po przebiciu opony wykluczyła Macieja Grabowskiego i Adama Biniędę.

dacia-duster-cup4

– To były dwa ciężkie dni. Odcinki bardzo wymagające, sporo błota i pułapek, bardzo ślisko. Mało kilometrów, ale dużo różnych sensacji po drodze. Najważniejsze, że dojechaliśmy do mety – w ten sposób rajd podsumował Tadeusz Rzeżuchowski.

– To był świetny rajd. Dziękuję bardzo za zaproszenie do tego fantastycznego pucharu. Wielki szacunek dla tego samochodu i mojego pilota – Daniela Siatkowskiego. Na pewno się jeszcze zobaczymy, bo planuję starty w Dacia Duster Elf Cup do końca sezonu – mówił Pascal Brodnicki.

dacia-duster-cup5

Drugiego dnia zmagań zaplanowano dwukrotne pokonanie prób: Długopole (37,6 km) oraz Niemojów (13,03 km), ale jeden przejazd dłuższego został odwołany ze względu na zablokowaną drogę.

Wyniki rajdu w klasyfikacji DDEC:
1. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow – 2:13.23 godz.;
2. Michał Cebula i Ernest Górecki – 2:18:02 godz.;
3. Magdalena Zając i Tomasz Mroczek – 2:25:07 godz.;
4. Pascal Brodnicki i Daniel Siatkowski – 6:18:13 godz.

dacia-duster-cup6