GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: GWIAZDY W INFINITI

Mistrz Świata Formuły 1, jego kolega z zespołu Red Bull Racing, światowa premiera dynamiczna koncepcyjnego, ale przy tym całkowicie realnego, nowego samochodu sportowego oraz ekskluzywny SUV − to atrakcje, jakie Infiniti przygotowało i zaprezentowało w promieniach słońca dziesiątkom tysięcy fanów zgromadzonym w posiadłości Lorda Marcha.

Sebastian Vettel szturmował wzgórze Goodwood w pierwszym egzemplarzu Infiniti FX Vettel Edition, natomiast Mark Webber zasiadał za kierownicą elektrycznego samochodu demonstracyjnego z silnikiem umieszczonym centralnie − Infiniti EMERG-E.

Udział japońskiej marki samochodów sportowych w Festiwalu Prędkości w Goodwood był prawdziwym sukcesem – od zielonego światła na starcie aż do finiszowej flagi w czarno-białą szachownicę.


Zobacz także:
JAGUAR: F-TYPE OFICJALNIE ZAPREZENTOWANY
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: REKORD NISSANA?
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: PREMIERA JAGUARA
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: POWRÓT RENAULT


Sebastian Vettel pokonał tor Goodwood w pierwszym z pięćdziesięciu egzemplarzy (na Europę Zachodnią) modelu Infiniti FX Vettel Edition – sportowym crossoverze, opracowanym przy współudziale podwójnego Mistrza Świata F1.

– Podrasowaliśmy trochę FX-a tu i tam. Miałem swój wkład w te zmiany i jeśli spojrzą Państwo na rezultat, z pewnością dostrzegą różnice. Jestem bardzo zadowolony z efektów – powiedział Sebastian po ukończeniu wyścigu swoim crossoverem z silnikiem V8 o mocy 420 KM.

Miłośnicy motoryzacji, nabywcy i koneserzy, przyjęli FX Vettel Edition z wielkim zainteresowaniem. Kilkanaście egzemplarzy zostało sprzedanych, zanim jeszcze samochód zrobił pierwsze kółko. Warto przy tym zaznaczyć, że ceny modelu zaczynają się od 100 800 funtów w Wielkiej Brytanii i od 125 tys. euro na kontynencie, w zależności od kraju.

Drugi z kierowców zespołu Red Bull Racing – Mark Webber cicho pokonywał dystans 1,16 mili w najpotężniejszym i powszechnie uznanym za najpiękniejszy sportowym samochodzie elektrycznym z silnikiem zwiększającym zasięg, czyli w Infiniti EMERG-E. Koncept ten, teraz debiutujący jako w pełni funkcjonalny samochód demonstracyjny − wyposażony w dwa silniki elektryczne, generujące moment obrotowy 1 000 Nm − jest jedną z najszybszych hybryd o zwiększonym zasięgu, jakie kiedykolwiek prezentowały się w Goodwood.

EMERG-E, opracowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii przez firmę Infiniti i jej licznych brytyjskich partnerów, dobitnie wyznacza przyszłość marki.

Podczas festiwalowego weekendu zaprezentowano również aktualną technologię hybrydową Infiniti w modelu M35h. Ten luksusowy sedan, zapewniający wyjątkowo wysokie osiągi, a emitujący zaledwie 159 gramów CO2 na kilometr, był eksponowany przy scenie Festiwalu Prędkości i dwa razy dziennie pokonywał słynne wzgórze.

Uczestnicy festiwalu mogli zakosztować także prawdziwej gościnności Infiniti odwiedzając Salon Inspirujących Osiągów – Inspired Performance Lounge, zlokalizowany między padokiem Supercar, a stoiskiem wystawowym Cartier Style et Luxe. W sąsiedztwie marek będących uosobieniem osiągów i komfortu, Infiniti doskonale prezentowało się jako luksusowa marka samochodów sportowych rodem z Japonii.

Tymczasem w niedzielę Mark Webber wygrał wyścig o Grand Prix W. Brytanii, a Sebastian Vettel stanął na najniższym stopniu podium…

Więcej informacji na: www.infiniti.com.