GOODYEAR: EAGLE F1 ASSYMETRIC 3 OPONĄ ROKU W HISZPANII

good-eagle-f1-asy1

Jurorzy 17. edycji konkursu zorganizowanego przez hiszpańskie czasopismo Neumáticos y Mecánica Rápida uznali Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 za najlepszą oponę mijającego roku.

Nagroda dla ogumienia przygotowanego przez amerykańskiego producenta została przyznana w najbardziej prestiżowej kategorii – „Opona do samochodów osobowych”.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

W walce o najwyższe laury Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 pokonał aż jedenastu konkurentów.

Organizowany przez hiszpański magazyn konkurs cieszy się dużym poważaniem w branży motoryzacyjnej na Półwyspie Iberyjskim. Dystrybutorzy, czytelnicy i przedstawiciele prasy specjalistycznej głosują na wyróżniające się ogumienie. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla wkładu pracy Goodyeara w rozwój letnich opon z rodziny Eagle F1, które zapewniają kierowcom doskonałe parametry hamowania, sterowności oraz trakcji w suchych i mokrych warunkach.

– Nagroda zagrzewa nas do dalszych wysiłków na rzecz dostarczania wysokiej jakości produktów na ciągle zmieniającym się rynku. Jury czasopisma Neumáticos y Mecánica Rápida chwaliło opony Eagle F1 Asymmetric 3 za doskonałe rezultaty w teście hamowania, będącym jednym z najważniejszych kryteriów oceny konsumentów, szczególnie istotnym dla kierowców samochodów o wysokich osiągach – powiedział Martijn de Jonge, Dyrektor Marek Opon Konsumenckich Grupy Goodyear w regionie EMEA.

Nagrodzone opony Eagle F1 Asymmetric 3 idą w ślady modeli Eagle F1 Asymmetric oraz Eagle F1 Asymmetric 2, które otrzymały ten sam tytuł w 2008 i 2011 roku. Eagle F1 to nie jedyny produkt Goodyeara, wyróżniony w konkursie na Oponę Roku. W poprzednich latach najwyższe laury zdobywały również EfficientGrip Performance (2014) i EfficientGrip SUV (2012). Dodatkowo w ubiegłym roku opona ciężarowa Fuelmax stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii opon dla pojazdów użytkowych.